Samolot złapał gumę podczas lądowania. Pasażerowie ani myśleli czekać

Do niecodziennego zdarzenia doszło na lotnisku Bajura w Nepalu. Samolot po wylądowaniu złapał gumę. Co zrobili pasażerowie? Wyskoczyli z maszyny i pomogli przepchnąć ją z pasa startowego. Nagranie cieszy się ogromną popularnością wśród internautów.

Więcej informacji o Polsce i świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Samolot rolniczy zmieniony w latający tankowiec

Samolot De Havilland Canada DHC-6-300 nepalskiej linii Tara Air leciał z miejscowości Simikot. Jednak tuż po wylądowaniu na lotnisku Bajura w Kolti w jednym z kół pękła guma. Dwudziestu pasażerów (bo tyle zabiera ten mały samolot) zamiast czekać na obsługę, natychmiast wysiadło z maszyny i pomogło załodze przepchnąć samolot z pasa startowego.

Nikomu nic się nie stało

Jak poinformował rzecznik przewoźnika, lądowanie przebiegło bez zarzutu, nikomu nic się nie stało. Jednak musiało upłynąć trochę czasu, zanim z Nepalgunj przyleciał kolejny samolot z nowymi oponami i  pracownikami technicznymi na pokładzie. Gdy tylko zjawili się na miejscu, naprawili usterkę i jeszcze tego samego dnia samolot opuścił lotnisko Bajura.

W Rosji wszczęto śledztwo

Independent przytacza inną sytuację, gdy pasażerowie próbowali przepchnąć samolot. Wówczas wszczęto w tej sprawie oficjalne śledztwo. Dlaczego? Samolot z powodu mrozów w 2014 roku utknął na Syberii. Przedstawiciel lokalnej prokuratury tłumaczył, że takie zachowanie jest niezwykle niebezpieczne i kategorycznie zabronione i może doprowadzić do zniszczenia maszyny.

Źródło: Independent, fly4free.pl 

Więcej o: