Sylwester 2021 w górach. 5 miejsc, w których spędzisz go bez tłumów, tandety i drożyzny

Noc sylwestrowa jest wyjątkowa i nic dziwnego, że chcemy ją spędzić w niepowtarzalny sposób. Marzy ci się Sylwester w romantycznej, górskiej scenerii, ale nie masz ochoty na wszechobecne tłumy i tandetę? Mamy dla ciebie kilka propozycji miejsc w górach, gdzie kameralnie spędzisz ostatnią noc w roku.

Ostatnią noc w roku chcemy spędzić w wyjątkowy i niezapomniany sposób. Sylwester w górach ma swój niepowtarzalny klimat i wiele osób wybiera tę opcję na powitanie nowego, 2022 roku. Największą popularnością wśród turystów niezmienne jak co roku cieszy się zimowa stolica Polski, czyli Zakopane. Co jeśli jednak nie chcecie witać nowego roku wśród przybyłych tłumów, wszechobecnego kiczu i zawrotnych cen? Przygotowaliśmy dla was propozycję 5 urokliwych miejsc na Sylwestra w górach, gdzie w spokoju i z dala od kurortowego zgiełku przywitacie nowy rok. 

1.  Dzikie Bieszczady

W Bieszczadach sezon przypada na lato i jesień. Zimą turystów jest tam zdecydowanie mniej, co sprzyja spokojnemu wypoczynkowi wśród dzikich wzniesień pokrytych śniegiem. Jeśli chcesz spędzić romantyczny wieczór z dala od cywilizacji, pod prawdziwie czarnym niebem z kieliszkiem szampana lub grzanego wina, Bieszczady to idealny kierunek. Ośnieżone szczyty bieszczadzkich połonin zapierają dech w piersiach, a wieczorny kulig z pochodniami dodatkowo podkręci atmosferę.

2. Beskid Niski - gwarancja ciszy i spokoju

Beskid Niski to najrzadziej odwiedzane przez turystów pasmo górskie w Polsce. Stanowi idealny cel podróży dla miłośników narciarstwa biegowego. Stosunkowo niskie wzniesienia idealnie nadają się również dla początkujących narciarzy oraz dzieci (polecamy wyciąg narciarski w Smerekowcu i na Magurze Małastowiskiej). Malownicze wsie w Beskidzie Niskim, niemal niedotknięte cywilizacją świetnie się sprawdzą jako cel podróży sylwestrowej. Tu przywitasz nowy rok  2022 w prawdziwej łemkowskiej chacie przy kominku, z dala od tłumu głośnych turystów z poczuciem, że czas się tu zatrzymał.

3. Beskid Śląski -  raj dla miłośników narciarstwa

Jeśli marzy ci się aktywny wypoczynek w okolicy Sylwestra, ale wolisz go spędzić z dala od kurortów okupowanych przez sezonowych turystów, Beskid Śląski to idealny cel podróży. Liczne trasy narciarskie, przystępne szlaki i malownicze wsie prezentujące lokalny folklor to powody, dla których warto spędzić Sylwestra w okolicach Beskidu Śląskiego. To świetne miejsce dla rodzin z dziećmi - najmłodsi nie będą się dzięki działającym licznym ogródkom narciarskim, gdzie pod okiem instruktorów zaliczą swoje pierwsze kroki na nartach. Warto odwiedzić Wisłę - miasto leżące u źródła naszej największej polskiej rzeki.

4. Beskid Żywiecki - romantyczny sylwester wśród ośnieżonych szczytów

Beskid Żywiecki to idealny cel podróży, jeżeli szukasz ciszy i spokoju oraz prawdziwie góralskiej atmosfery. Wysokie, ośnieżone szczyty zapierają dech w piersiach a małe, malownicze wioski zachowały ludową zabudowę i żywą góralską kulturę. Szczególnie polecamy wieś Zawoja, u której stóp wznosi się Babia Góra. W Beskidzie Żywieckim spędzisz wspaniałe chwile w kameralnej górskiej chacie, przy dźwiękach strzelającego kominka, popijając szampana.

5. Góry Izerskie - przyjedź i poczuj się jak na Alasce!

Góry Izerskie leżą na pograniczu Polski i Czech i są najbardziej wysuniętą na zachód częścią polskich Sudetów Zachodnich. Mają łagodne, pokryte świerkowym lasem zbocza, poprzecinane górskimi potokami, co przywodzi na myśl krajobraz Alaski. To miejsce praktycznie nie przyciąga turystów, a jedynie miłośników narciarstwa biegowego. Jeśli więc marzysz o kameralnym sylwestrze w klimatycznej chatce otoczonej gęstym świerkowym lasem, wybierz się w Góry Izerskie - tutaj czas prawie stanął w miejscu.

Więcej o: