Długi weekend w listopadzie. Gdzie wyjechać?

W listopadzie wystarczy wziąć jeden dzień urlopu, aby mieć czterodniowy wypoczynek. Zgodnie z danymi serwisu nocowanie.pl, z tej opcji zamierza skorzystać naprawdę wielu Polaków. Gdzie wyjechać na weekend? Polecamy trzy miejscówki - jedno w Polsce, dwa za granicą.

Wystarczy wziąć jeden dzień urlopu i w połowie listopada możemy cieszyć się długim, bo aż czterodniowym weekendem.

Turyści ze sporym wyprzedzeniem rezerwowali terminy na jesienne wyjazdy. Wrzesień był zabukowany już w połowie wakacji, podobnie z terminami na październik oraz długi weekend w listopadzie. Polacy nie boją się wyjazdów w tych terminach, stawiają jednak na miejsca, które oferują atrakcje na każdą pogodę

- tłumaczy Kamila Miciuła-Szlachta z portalu nocowanie.pl w rozmowie z wp.pl

Gdzie więc najlepiej jechać w tym terminie? Polecamy trzy sprawdzone miejsca.

Wyspa Wolin

Trzeba mieć wiele odwagi, aby wybrać się nad polskie morze w listopadzie. A jednak szczerze wam polecamy taki wypoczynek. Nie spotkamy tam tłumów, ceny będą niższe, a widoki obłędne. Z pewnością jednym z pierwszych skojarzeń na temat wyspy Wolin jest Woliński Park Narodowy. Park znajduje się w środkowej części wyspy i jest pierwszym w Polsce parkiem morskim. Warto też wiedzieć, że właśnie na wyspie Wolin znajduje się najwyższy klif naszego wybrzeża. Co jeszcze zobaczyć na wyspie Wolin? Przeczytacie tu:

Malta i Valletta

Jeśli szukacie ostatnich promieni ciepłego słońca, to lećcie do Valletty. W listopadzie temperatury powinny wynosić około 20 st. C.

Zacznijmy od Valletty. Cztery dni powinny wystarczyć, aby dobrze poznać tę wyjątkową stolicę. Warto wiedzieć, że na stronie UNESCO, poświęconej Światowemu Dziedzictwu, Vallettę określa się mianem jednego z największych skupisk historycznych na świecie.

Jedną z najważniejszych budowli Valletty jest Pałac Wielkich Mistrzów. Ukończony w 1574 roku, do dziś symbolizuje wielkość i chwałę Joannitów. I naprawdę robi piorunujące wrażenie. Co jeszcze zobaczyć w Valletcie?

Zobacz wideo Nie tylko żółte tramwaje! Miasto idealne na długi weekend

Portugalia i Porto

A dla smakoszy wina polecamy wycieczkę do Porto. Portugalskie miasto przywita nas słońcem. Temperatury w listopadzie plasują się w okolicach 20 stopni. Jest naprawdę ciepło, więc możemy wybrać się na przyjemny spacer i zobaczyć najwyższą wieżę w mieście, stację Sao Bento zdobioną obrazami wykonanymi z azulejos oraz katedrę. Koniecznie też wybierzcie się na degustację do winiarni.

Więcej o: