Portugalia - miejsce, które przyciąga turystów jak magnes! Lizbona, Porto i wiele innych za niewielką cenę

Portugalia to bardzo ciekawy kierunek na urlop. Niektóre atrakcje turystyczne jakie oferuje, są o niebo lepsze od popularnej Majorki czy Włoch. Przekonaj się jak piękna jest słoneczna Portugalia i sprawdź co koniecznie musisz zobaczyć, aby zauroczyć się nią na zawsze.
Porto Porto Rainbow

Luzytania wczoraj i dziś

Mimo, że Portugalia uważana jest za bardzo piękny kraj, nadal nie może się poszczycić aż tak wysoką frekwencją, jeśli chodzi o turystów w porównaniu do Hiszpanii czy Włoch. Gwarantujemy, że jeśli chociaż raz uda ci się pojechać do Portugalii, natychmiast będziesz chciała do niej wrócić. Pierwsza wycieczka objazdowa będzie tego doskonałym przykładem! Podczas wyprawy zwiedzisz m.in. Evorę - miasto z kościołem Sao Francisco z Kaplicą Czaszek, czy akademią jezuicką z pięknymi krużgankami. Następnie wybierzesz się do Porto, gdzie czeka cię rejs statkiem po rzece Douro i wizyta w winiarni. Zobaczysz także Ratusz Miejski oraz Casa do Infante, gdzie urodził się książe Henryk Żeglarz. W programie wycieczki nie mogło oczywiście zabraknąć stolicy Portugalii - malowniczej Lizbony. W bogatym programie wycieczki uwzględniono zwiedzanie wieży Belem, klasztoru Hieronimitów, spacer uliczkami najbardziej znanych dzielnic Lizbony: Baixy i Alfamy oraz Expo 98. Mnóstwo wrażeń zapewni ci oceanarium Pavilhao dos Oceanos, które mieści kompleks 5 ogromnych akwariów z fauną i florą morską: od ławic sardynek po rekiny, pingwiny i koralowce. Jest co oglądać!

Lizbona Lizbona Rainbow

Portugalia od deski do deski

Duży atut Portugalii to śródziemnomorski, oceaniczny klimat. Wiosną temperatura sięga tam nawet 23 stopni! Portugalia może się pochwalić również bujną przyrodą. Nie bez powodu nazywana jest ogrodem botanicznym Europy! Znajdziesz tam winorośla, oliwne gaje i drzewa owocowe. Krajobraz jest naprawdę malowniczy. Podczas tej wycieczki zwiedzanie Portugalii zaczniesz od Lizbony. Następnego dnia zobaczysz m.in. Alcobaca z piękną architekturą cysterską. Ale to nie koniec wrażeń! Wspaniała panorama wybrzeża z punktu widokowego Sitio na pewno cię zachwyci. Miasteczko Viana do Castelo uraczy cię krętymi uliczkami i zacisznymi miejscami. Zobaczysz tam główny plac miasta, kamienicę Misericordia oraz inne średniowieczne budowle miejskie. Podczas tej wycieczki objazdowej będziesz miała jeszcze okazję zobaczyć takie miasta jak: Porto, Fatimę, Sintrę oraz Cabo da Roca - najbardziej na zachód wysunięty punkt kontynentalnej Europy. Wybierz się na wymarzone wakacje i spędź 8 dni w słonecznej Portugalii!

Lizbona Lizbona Rainbow

Portugalia i Galicja

Każda wycieczka do Portugalii powinna mieć w swoim programie Lizbonę - tak jest i w tym przypadku. Malownicze uliczki, panorama miasta czy piękne zabytki to tylko niektóre z atrakcji stolicy. Podczas wyprawy po Portugalii zobaczysz także Obidos - "miasto królowych" zaliczanego do siedmiu cudów Portugalii, Pontevedre, a także historyczny port La Coruna.
W Porto natomiast zobaczysz najwyższą wieżę w mieście, stację Sao Bento zdobioną obrazami wykonanymi z azulejos oraz katedrę. W programie wycieczki znalazła się również Fatima, a także Nazare - najsłynniejsza portugalska wioska rybacka. Także podczas tej wyprawy będziesz miała okazję zobaczyć wspaniałą panoramę wybrzeża z punktu widokowego Sitio. Nie zwlekaj i rezerwuj termin! Takie wakacje mogą się już nie powtórzyć.

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu

Więcej o: