Chorwacja kusi cyfrowych nomadów. Przygotowała dla nich specjalną ofertę

Pracujesz zdalnie? Chorwacja przywołuje same pozytywne wspomnienia? A może by tak jesienne i zimowe miesiące spędzić nad Adriatykiem? W Zadarze 10 października otwarta zostanie wioska dla cyfrowych nomadów.

"Podróżując przez wiele lat i prowadząc życie cyfrowego nomady, poznaliśmy potrzeby i oczekiwania tej rosnącej grupy na całym świecie" – mówi Mario Mrksa, prezes grabAhome platformy internetowej, za której pośrednictwem można wynająć nieruchomości na okres średnioterminowy. We współpracy z Falkensteiner Hotel and Residence oraz przy wsparciu Izby Turystycznej w Zadarze i Stowarzyszenia Digital Nomad Chorwacja Mrksa postanowił stworzyć pilotażowy projekt cyfrowej wioski dla nomadów w Zadarze. – "Bardzo ważna jest współpraca społeczności nomadów z innowatorami, prywatnymi przedsiębiorcami, lokalnymi liderami i kolektywami. To jedne z kluczowych elementów, które są bardzo istotne do uruchomienia tego projektu".

Zobacz wideo Niewygody podróży? Ten wynalazek sprawi, że w samolocie wyśpisz się jak we własnym łóżku

Stałe łącze i nie tylko

Digital Nomad Valley Zadar - jak sama nazwa wskazuje - znajduje się w Zadarze, miejscowości położonej w Dalmacji, nad Morzem Adriatyckim. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji małe domki lub kempingi. W zależności od preferencji zostaną zakwaterowani w pojedynkę lub zamieszkają z innymi osobami. Na terenie całego obiektu będzie dostęp do szybkiego internetu. Na zdalnych pracowników czekać będzie strefa coworkingowa, przygotowano także wiele innych działań integrujących społeczność: konferencje, inspirujące spotkania czy szkolenia.

Zadbano także o bogatą ofertę po pracy. Za dodatkową opłatą można będzie się zrelaksować, wskakując do ciepłego jacuzzi, popływać w basenie czy poćwiczyć na siłowni. Poza tym miłośnicy sportu będą mieli do wyboru grę w tenisa, piłkę nożną czy siatkówkę plażową.

Jaki koszt?

W zależności od standardu noclegu i długości pobytu trzeba zapłacić 260 euro (ok. 1200 zł) za dwa tygodnie. Ceny uzależnione są od długości pobytu. Gdy planujemy zamieszkać w ośrodku od 4 do 6 tygodni, musimy liczyć się z opłatą 109 euro za tydzień (ok. 500 zł), gdy zaś zakładamy, że spędzimy tu min. dwa miesiące lub dłużej wówczas zapłacimy 89 euro za każdy tydzień (410 zł).

"Dołącz do nas. Będziemy wspólnie odkrywać nadmorskie miasta i inne miejsca w Chorwacji, a także  celebrować naturalne piękno oraz bogate dziedzictwo naszego kraju. Startujemy w październiku 2021 roku. Projekt potrwa do marca 2022 roku. Jeśli nasz pomysł przyjmie się z pozytywnym oddźwiękiem, planujemy budowę kolejnych takich miejsc w całym kraju" – zachęca Mario Mrksa.

Źródło: fly4free.pl / workremotelycroatia.com

Więcej o: