Gdzie jechać samochodem na wakacje 2021? 4 najlepsze kierunki, gdzie jest tanio i ciepło

Wyjazd na wakacje własnym autem ma wiele zalet. Przede wszystkim jesteśmy niezależni, możemy zatrzymać się, gdzie chcemy, pojechać dokąd tylko zamarzymy. Dodatkowo nic nas nie ogranicza pod względem bagażu. Pozostaje tylko pytanie, gdzie pojechać samochodem na wakacje 2021?

Węgry

Węgry nie są oczywistym wyborem dla większości Polaków. Myślimy o regionach cieplejszych, a przecież także tu jest znacznie więcej słonecznych dni w roku niż w naszym kraju. Latem temperatura potrafi dojść nawet do 38 stopni. Jest więc idealna na plażowanie! A plażować jest gdzie. Świetnym wyborem będzie Balaton, nazywany często „węgierskim morzem". To największe jezioro Węgier i zarazem Europy Środkowej. Południowe krańce graniczą z szerokimi plażami! A temperatura wody często przekracza 27 stopni!

Warto wiedzieć, że od 1 lipca z unijnym paszportem można wjechać bez żadnych ograniczeń.

Rumunia

Rumunia samochodem? Hej, przygodo! Choć o standardzie dróg krążą legendy, to coraz częściej tylko legendy. Po kraju podróżuje się z roku na rok coraz lepiej. A w Rumunii jest co robić. Można zwiedzać, można plażować, można wspinać się po górach.

Na początek proponujemy udać się na zamek Drakuli, a potem może kilka dni w Karpatach? Jeśli chcecie odwiedzić kraj Drakuli, mamy dla was dobrą informację. Rumunia znosi obostrzenia wjazdowe dla Polaków.

BułgariaBułgaria Fot. Michał Rembas

Bułgaria

Kiedy miniemy Rumunię, trafimy do Bułgarii. Warto wybrać się w podróż autem, bo choć musimy na nią poświęcić około dwóch dni, pogoda tu dopisuje, a ceny są konkurencyjne.

Co przyciąga turystów do Bułgarii? Oczywiście słynne plaże. Złoty piasek i godziny spędzone na słońcu lub w ciepłej wodzie to jeszcze nic. Gdy przyjedziemy tu autem, możemy pozwiedzać, czy pojechać w głąb kraju, aby nacieszyć się widokami w górach Piranu i Riły.

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Polscy turyści mogą wjeżdżać na terytorium Bułgarii po okazaniu ważnego unijnego certyfikatu covidowego.

Chorwacja: Polacy mogą wjeżdżać bez testów i kwarantanny. Na zdjęciu miasto DubrownikChorwacja: Polacy mogą wjeżdżać bez testów i kwarantanny. Na zdjęciu miasto Dubrownik Fot. Waldemar Gorlewski / Agencja Wyborcza.pl

Chorwacja

Do odwiedzenia Chorwacji nikogo nie trzeba namawiać. Polacy uwielbiają ten słoneczny kraj. Zazwyczaj jeździmy tu właśnie samochodem. Nie tylko zwiedzamy, lecz także plażujemy! Dubrownik, Split, Makarska… to tylko najważniejsze punkty na turystycznej mapie Chorwacji. Pamiętajmy, że tutaj dobrze zjemy i napijemy się też pysznego wina!

Od 26 lipca 2021 roku Chorwacja zaostrzyła obostrzenia związane z pandemią COVID-19 na wybrzeżu Adriatyku. Koniecznie więc zapoznaj się z obowiązującymi zasadami przed podróżą. 

Więcej o: