Machał białą flagą i wzywał pomocy. Argentyńczyk zgubił się w Gdańsku

Chciał podziwiać nadmorski krajobraz, lecz niestety się zgubił. 19-letni Argentyńczyk zabłądził w Gdańsku. Policjanci zagubionemu mężczyźnie nadali przydomek: "Cast Away: Poza światem".

Ta informacja może wydawać się niewiarygodna, jednak przygoda Argentyńczyka pokazuje, że zgubić można się wszędzie.

19-letni turysta z Argentyny odwiedził Gdańsk. Mężczyzna wybrał się na spacer do Rezerwatu Ptasi Raj na Wyspie Sobieszewskiej. W pewnym momencie stwierdził, że zgubił się i nie wie, jak wrócić do miasta. Wyspa to miejsce bardzo oddalone od centrum. Nie wiedział, jak wezwać pomoc, miał ze sobą telefon, ale nie włączył opcji roamingu, więc nie mógł nigdzie się dodzwonić.

Wyspa Sobieszewska, Ptasi RajWyspa Sobieszewska, Ptasi Raj fot. Ugotuj.to

Po paru godzinach błądzenia po wyspie Argentyńczyk postanowił szukać ratunku. Z kijków i białej plandeki, którą znalazł, skonstruował flagę. Machał nią, stojąc na plaży, licząc, że ktoś go zauważy.

"Zgubę" wypatrzył pracownik gdańskiej stoczni. Zauważył, że po drugiej stronie Wisły ktoś stoi na brzegu i wzywa pomocy, machając białą flagą. Stoczniowiec wezwał policję.

Policjanci z Trójmiasta niecodziennym zgłoszeniem byli zdumieni. Argentyńczyka odnaleźli już po paru minutach po dotarciu do Rezerwatu. Uratowany zmęczony i zziębnięty chłopak nazwał ich bohaterami.

Jak podaje wprost.pl – trójmiejscy policjanci nadali mu przydomek „Cast Away – Poza Światem”, kojarząc przygodę mężczyzny z bohaterem tego filmu.

Młody Argentyńczyk z pewnością na długo zapamięta swój pobyt w Gdańsku.

POLECAMY: Szklana plaża stworzona na wysypisku śmieci. Jak powstała? [ZDJĘCIA]

Komentarze (41)
Machał białą flagą i wzywał pomocy. Argentyńczyk zgubił się w Gdańsku
Zaloguj się
 • bernardo82

  Oceniono 66 razy 60

  "trójmiejscy policjanci nadali mu przydomek „Cast Away – Poza Światem”, kojarząc przygodę chłopaka z Robinsonem Crusoe".
  Synuś weź wróć do podstawówki lekturki doczytać, a nie za dziennikarstwo sie bierzesz

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 29 razy 27

  Jakoś mało rozgarnięty. Skoro miał smartfona i nie chciał płacić za roaming mógł wgrać jedną z wielu darmowych nawigacji offline. poza tym na całym świecie połaczenia z numerami alarmowymi są za darmo,

 • notremak

  Oceniono 18 razy 16

  Nie miał butelki, żeby list do morza wrzucić...

 • strzykwa5

  Oceniono 25 razy 15

  Młody człowiek który cokolwiek kuma, uczy się albo pracuje. Jeśli nie kuma za bardzo to dla niepoznaki wyrusza w podróż dookoła świata. Taka teraz moda jest.

 • wiesscar

  Oceniono 14 razy 14

  Fajna przygoda. Gdansk zapamieta. Same plusy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX