Indie: szczepienia, wiza, bezpieczeństwo

Indie to marzenie turystyczne wielu osób. Gdy już zaczniemy je spełniać nie możemy jednak zapominać o bardzo istotnych kwestiach, takich jak wiza, bezpieczeństwo i szczepienia.

Indie: bezpieczeństwo

Przed podróżą do Indii powinniśmy w szczególności zwrócić uwagę na ten aspekt. W ostatnich latach, przez wiele nagłośnionych medialnie groźnych przestępstw, kraj ten zyskał opinię niebezpiecznego. Przez to wiele osób nabrało obaw przed podróżą w te rejony.

Jeśli marzy nam się podróż do Indii, nie powinniśmy od razu z niej rezygnować. Jednak musimy dowiedzieć się jak najwięcej o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. Co grozi turystom w Indiach? Na co powinniśmy w szczególności uważać?

- W ostatnich latach wiele słyszy się na temat napaści seksualnych na kobiety. Na tamtejszych ulicach często dochodzi do zaczepek i nagabywania. W związku z tym Panie w trakcie pobytu w Indiach powinny unikać samotnych spacerów i w miarę możliwości przebywać w większym gronie zaufanych osób.

- W miejscowościach turystycznych powszechnym zjawiskiem są kradzieże kieszonkowe. Zaleca się więc pozostawienie wartościowych przedmiotów w sejfach hotelowych oraz posiadanie przy sobie jedynie kopii najważniejszych dokumentów.

- Z kolei w indyjskich pociągach często dochodzi do kradzieży bagażów. Powinniśmy więc mieć je cały czas na oku lub skorzystać z możliwości przypięcia ich specjalną kłódką do półki.

- Musimy liczyć się także z plagą nieuczciwych taksówkarzy. Powszechnym zjawiskiem jest zawyżanie cen przejazdów dla obcokrajowców.

- W niektórych rejonach kraju może dochodzić do zamieszek na tle religijnym.

- Powinniśmy unikać także miejsc dużych skupisk - są one zagrożone atakami terrorystycznymi.

Indie: wiza

Obecnie od obywateli Polski podróżujących do Indii wiza jest wymagana. Przed wyjazdem musimy wypełnić wniosek na strony internetowej (indianvisaonline.gov.in/visa/index.html).

Jakie są rodzaje wizy do Indii? Na chwilę obecną istnieje aż dwanaście rodzajów - wiza turystyczna, biznesowa, studencka (dla osób, które wyjeżdżają na studia lub na wymianę studencką), tranzytowa (przejazd przez Indie), konferencyjna, AISEC (wyjazdy na praktyki i staże), pracownicza, dziennikarska, dla filmowców, rodzinna, medyczna, badawcza.

Warto zaznaczyć, że wiza jest ważna od momentu wydania, a nie od przyjazdu do Indii.

Indie: szczepienia

W przypadku Indii, nie istnieje żaden zestaw obowiązkowych szczepień. Jednak dla bezpieczeństwa i komfortu psychicznego warto wykonać niektóre z nich.

Przeciwko jakim chorobom warto się zaszczepić?

- dur brzuszny;

- błonica i tężec;

- wirusowe zapalenie wątroby typu A i B.

Zalecane jest także przyjmowanie leków przeciwko malarii.

Zobacz także:

Indie - świątynie Indii

Indie wycieczka - ciekawostki

Więcej o: