Jezioro Como (Lago di Como)

Jeśli planujemy podróż w północne rejony Włoch, warto uwzględnić w planie wycieczki Jezioro Como. To jeden z najgłębszych zbiorników wodnych w Europie. Turystów w tym miejscu urzekają przede wszystkim wspaniałe krajobrazy. Do największych wielbicieli jeziora należy m.in. George Clooney.

Jezioro Como - włoska perła

Mimo że na północy Włoch znajduje się wiele fantastycznych jezior, Lago di Como przez wielu uznawane jest za najpiękniejsze spośród nich. To wielka przyrodnicza duma Lombardii. Znajdą się także i tacy, którzy uznają to miejsce za najpiękniejsze jezioro w całych Włoszech.

Idealną porą na podróż w to miejsce jest jesień - unikniemy wówczas upałów, które we Włoszech w okresie letnim bywają nie do zniesienia. Możemy liczyć także na mniejsze tłumy turystów.

Jeśli przebywamy w Mediolanie, powinniśmy się tam obowiązkowo wybrać - stolicę Lombardii od słynnego jeziora dzieli zaledwie 50 kilometrów.

Piękne Alpy i bujna roślinność

To słynne włoskie jezioro otoczone jest przez piękne góry. Prze to jego brzeg w wielu miejscach jest bardzo urwisty i wysoki. Widok ośnieżonych szczytów Alp rewelacyjnie łączy się z krajobrazem jeziora. Do tego dochodzi bujna roślinność, którą zapewnia specyficzny klimat miejsca. Przed wyjazdem musimy więc przygotować się na niesamowite widoki!

Wokół jeziora znajduje się wiele urokliwych włoskich miasteczek. Największą popularnością spośród nich cieszy się Bellagio. Inne, które warto wziąć pod uwagę w planie zwiedzania tych terenów to m.in. Varenna, Como, Lecco i Domaso.

Zobacz także: Co można zabrać do samolotu? Bagaż samolotowy od A do Z

Jezioro gwiazd

Widok wielkich gwiazd nie robi na mieszkańcach okolicznych miejscowości już wielkiego wrażenia. Rajska sceneria wokół jeziora przysporzyła mu wielu wielbicieli - pokochali je także światowej sławy reżyserzy. Jezioro Como pojawia się w drugiej i trzeciej części "Gwiezdnych Wojen", "Casino Royale" oraz w "Ocean's Twelve".

Letnią rezydencję nad jeziorem posiada m.in. George Clooney. Aktor był jedną z głównych postaci "Ocean's Twelve" i zakochał się w tym miejscu w trakcie prac nad filmem.

Jeśli chcielibyśmy w tym miejscu osiąść na stałe lub kupić dom wypoczynkowy, musimy się spieszyć. Jest tak wielu chętnych na zakupu tych terenów, że powoli nad jeziorem zaczyna brakować miejsc.

Zobacz także: Plitwickie - chorwacki skarb natury

Jezioro Como - jedno z najgłębszych w Europie

Często podziwia się je za malownicze krajobrazy wokół, a zapomina się o tym, że to najgłębsze jezioro w Alpach i jedno z najgłębszych w Europie. Zajmuje także trzecie miejsce pod względem wielkości we Włoszech.

Zobacz wideo
Więcej o: