Pieniny są piękne! Fotograf amator dowiódł, że możemy się nimi chwalić

Tutaj nawet zwykła mgła wygląda bajecznie. Zdjęcia tego niewielkiego zakątka Polski wykonał Przemysław Kruk.

Pieniny to jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Polsce. Położone są w południowej części kraju i w porównaniu do sąsiednich pasm górskich charakteryzują się łagodnym klimatem. Dzięki temu, uważa się, że występuje tutaj połowa znanych w Polsce gatunków zwierząt.

Region ten upodobały sobie również rośliny. To właśnie w Pieninach, jako jedynym miejscu na świecie zobaczyć można dwie rośliny endemiczne tzn. gatunki nigdzie indziej na świecie nie spotykane - mniszek pieniński i pszonak pieniński.

Piękno tego regionu dostrzegł fotograf Przemysław Kruk. Na jego zdjęciach Pieniny oraz Małe Pieniny prezentują się spokojnie i nieco tajemniczo. Tak, jakby stanowiły odrębny świat.

Serię zdjęć z południa Polski fotograf umieścił na swoim profilu w serwisie Behance. Zdjęcia zebrały same pozytywne komentarze, to tylko kilka z nich: "Za to kocham nasz Kraj ;))", "Jest szansa żeby złapać je jako tapetę na pulpit?", "Awesome!".

Na zdjęciu genialnie prezentuje się również wieś Grywałd. Fotografię udało się wykonać ze szczytu Trzy Korony:

Malowniczo położona wieś Grywałd, zdjęcie wykonano z okolic szczytu Trzy KoronyMalowniczo położona wieś Grywałd, zdjęcie wykonano z okolic szczytu Trzy Korony Malowniczo położona wieś Grywałd, zdjęcie wykonano z okolic szczytu Trzy Korony (fot. Przemysław Kruk, fproject.com.pl)

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Przemysław Kruk swoją przygodę z fotografią rozpoczął jeszcze w czasach analogowych. Zainteresowanie fotografią od zawsze łączył z inną pasją - wędrówką po górach. Więcej zdjęć na stronie Przemysława Kruka (TUTAJ) i jego profilu w serwisie Behance.

POLECAMY: Linie lotnicze Emirates promują Polskę. Film ma przyciągnąć turystów do naszego kraju>>

 

Komentarze (41)
Pieniny są piękne! Fotograf amator dowiódł, że możemy się nimi chwalić
Zaloguj się
 • 3alfa.alfa

  Oceniono 22 razy 18

  Niepotrzebne to selfi na jedenastym

 • cuba4444

  Oceniono 16 razy 16

  Na zdjęciu nr 15 to nie Szlachtowa a Grywałd. W lewo od nowego kościoła ledwo widoczny stary kościół z którego ta wieś słynie. Grywałd leży na stokach Gorców, a jego nazwa z niemieckiego "Grunwald" potwierdza niemieckie osadnictwo w tym rejonie

 • avocado26

  Oceniono 15 razy 13

  A tam Szyszko wszystko wytnie...

 • dziadwawelski

  Oceniono 26 razy 10

  Najpiękniejsza mgła jest w Smoleńsku ...

 • asmodeus2

  Oceniono 11 razy 9

  Wieś na zdjęciu 15 to nie jest Szlachtowa panie fotografie amatorze. W Szlachtowej stoi cerkiew na planie krzyża greckiego z kopułami

 • cucurucu

  Oceniono 4 razy 4

  Piekne, tylko co z tego skoro w tym pieknym kraju jest tyle glupich ludzi, co widac po komentarzach, niektorych.

 • yamata

  Oceniono 4 razy 4

  Trochę mgły i wszystko wygląda ładnie. Do tego odrobina manipulacji filtrami i mamy naprawdę ładny efekt tam, gdzie z bliska może być różnie. Ale jakkolwiek by nie było, zupełnie nie mam pojęcia, dlaczego udostępniacie to w takiej podłej rozdzielczości. Nawet na tapetę się to nie nadaje, a chyba fajnie by było mieć coś takiego na pulpicie. I patriotycznie... ;)

 • julian_aprostata

  Oceniono 24 razy 4

  Pieniny sa piekne. Tylko ta zapora z jeziorem wszystko psuja.

 • sirvis

  Oceniono 3 razy 3

  Mgła wygląda pięknie w pięknych miejscach. Co powiecie na jeziora Suwalszczyzny, Kanał Augustowski, Puszczę Augustowską, Wigierski Park Narodowy? Zachęceni? WWW.SIRVIS.PL

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX