Pieniny są piękne! Fotograf amator dowiódł, że możemy się nimi chwalić

Tutaj nawet zwykła mgła wygląda bajecznie. Zdjęcia tego niewielkiego zakątka Polski wykonał Przemysław Kruk.

Pieniny to jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Polsce. Położone są w południowej części kraju i w porównaniu do sąsiednich pasm górskich charakteryzują się łagodnym klimatem. Dzięki temu, uważa się, że występuje tutaj połowa znanych w Polsce gatunków zwierząt.

Region ten upodobały sobie również rośliny. To właśnie w Pieninach, jako jedynym miejscu na świecie zobaczyć można dwie rośliny endemiczne tzn. gatunki nigdzie indziej na świecie nie spotykane - mniszek pieniński i pszonak pieniński.

Piękno tego regionu dostrzegł fotograf Przemysław Kruk. Na jego zdjęciach Pieniny oraz Małe Pieniny prezentują się spokojnie i nieco tajemniczo. Tak, jakby stanowiły odrębny świat.

Serię zdjęć z południa Polski fotograf umieścił na swoim profilu w serwisie Behance. Zdjęcia zebrały same pozytywne komentarze, to tylko kilka z nich: "Za to kocham nasz Kraj ;))", "Jest szansa żeby złapać je jako tapetę na pulpit?", "Awesome!".

Na zdjęciu genialnie prezentuje się również wieś Grywałd. Fotografię udało się wykonać ze szczytu Trzy Korony:

Malowniczo położona wieś Grywałd, zdjęcie wykonano z okolic szczytu Trzy KoronyMalowniczo położona wieś Grywałd, zdjęcie wykonano z okolic szczytu Trzy Korony Malowniczo położona wieś Grywałd, zdjęcie wykonano z okolic szczytu Trzy Korony (fot. Przemysław Kruk, fproject.com.pl)

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Przemysław Kruk swoją przygodę z fotografią rozpoczął jeszcze w czasach analogowych. Zainteresowanie fotografią od zawsze łączył z inną pasją - wędrówką po górach. Więcej zdjęć na stronie Przemysława Kruka (TUTAJ) i jego profilu w serwisie Behance.

POLECAMY: Linie lotnicze Emirates promują Polskę. Film ma przyciągnąć turystów do naszego kraju>>

 

Więcej o: