Neapol pogoda

Włochy położone są w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Przez to zima w tym kraju jest dosyć łagodna, a lato gorące. To, co wyróżnia położony na południu Półwyspu Apenińskiego Neapol to intensywne opady deszczu w okresie jesienno-zimowym.

Neapol pogoda: uciążliwe deszcze jesienią i zimą

Łagodna zima i gorące lato to najogólniejszy opis neapolitańskiego klimatu.  Jednak warto uzupełnić go o kilka ważnych zjawisk pogodowych.

Uciążliwe deszcze są stałym elementem jesieni i zimy w Neapolu. Gdy w naszej strefie klimatycznej pada śnieg, Neapolitańczycy muszą znosić bardzo częste ulewy. Okres suszy zaczyna się w maju i trwa do sierpnia.

Śnieg w tym mieście jest zjawiskiem sporadycznym. Może nie pojawiać się przez bardzo długi czas. To wyjaśnia, dlaczego niektórzy Neapolitańczycy widzą go po raz pierwszy dopiero w wieku kilkunastu lat.

Neapol pogoda: średnie temperatury

Średnia roczna temperatura w Neapolu wynosi 15,5 °C.  Najcieplejszym miesiącem jest sierpień ze średnią temperaturą 23 °C. Najzimniej jest z kolei w styczniu - 8,6 °C. Woda morska w okresie letnim osiąga 27 °C, z kolei zimą 14 °C.

Neapol można zwiedzać przez cały rok, jednak najbardziej komfortowy wydaje się wyjazd wczesną jesienią lub na wiosnę. Dzięki temu unikniemy upałów i intensywnych opadów deszczu.

Włochy sfilmowane przy pomocy drona. Piękne zabytki i krajobrazy

Więcej o: