Lille

Więcej o:

Lille

Wypowiedzi na forum o:

Lille

 • Re: Lilla czy Lilia?

  Chyba jednak Lilla. Btw, znam Lillę - Węgierkę i Lilię - Rosjankę.

 • Re: Lilla czy Lilia?

  Lilla. Lilia to w moim odczuciu współczesny wymysł przez analogię do Róży czy Dalii. Brzmi ładne, ale Magnolia też. Chyba że się mylę, po prostu imię Lilla znałam, o Lilii usłyszałam na forum.

 • Lilla

  juz zaklepana na 100% ( o ile nie okaze sie jednak chlopcem, wszak i takie cuda sie zdarzaja :). teraz mam do Was jeszcze jedna prosbe, mianowicie prosze o sugestie ktore drugie imie byscie wybraly Lilla Józefina Lilla Franciszka Lilla Nadzieja Lilla Klara Lilla Anna (to typ męża) pozdrawiam

 • Re: Lilla czy Lilia?

  To ja o imieniu Lilla usłyszałam na forum i bardzo mi się spodobało :D -- "Pies jest jedynym stworzeniem na Ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego"~Josh Billings?

 • Re: Lilla czy Lilia?

  Tak ale dopiero niedawno oficjalnie pozwolono na Lilly u nas, a Lilanna ( nie Lilianna) jest rzadko wybierana. Osobiście wolę Lilię za to, że pochodzi wprost z natury, a Lilla ma też swój tajemniczy urok :)

 • Re: Lilla czy Lilia?

  Ostatnio podoba mi się też Lilena ( miks od Lili i Leny) i Lilan(n)a. A najbardziej Lilissa, Lilika, Lilibella, Lilibet i Lila. Ze znanych liliowych: 1. Lila 2. Lilia 3. Liliana 4. Lilla Z pisanych inaczej lubię: Lili, Lily, Lilou choć może być problem w Polsce. Istnieje jeszcze Lilioza,

 • Re: Lilla czy Lilia?

  Lilla. Poza wszystkim, ma historię w języku polskim. Lilia jest kwiatem i zdrobnieniem Liliany. -- "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm." (Walery Pisarek)

 • Re: Lilla czy Lilia?

  napisała: > Chyba że się mylę, po prostu imię Lilla znałam, o Lilii usłyszałam na forum. Ja tak samo. I podpisuję się pod tym postem. -- "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm." (Walery Pisarek)

 • Re: Lilla czy Lilia?

  Dla mnie właśnie te wszytskie liliowe imiona są o tyle problematyczne, że nigdy nie wiem, czy tam jest L czy I, pojedyncze, podwójne, czy jakie jeszcze ? Więc chyba z tych dwóch wybrałabym Lilię, bo wydaje mi się mniej problematyczna w użyciu. Bałabym się, że z Lilli będą robić Lilę czy Lilię

 • Lilla Zofia

  Tak będzie nazywała się córka mojej kuzynki. Podoba wam się? Myślała jeszcze o Lilli Marii i Lilli Helenie. Mnie się podoba , ale to podwójne "l" sprawia kłopot.