tyrolka

Wypowiedzi na forum o:

tyrolka

 • tyrolka

  jaka jest najleprza lina do tyrolki ? takiej o dl 30 m statyk czy dynamik jakies konkrety prosze

 • Tyrolka - sposób na opłacalność wyciągu

  A czy ktoś pomyślał o "tyrolce"? Mogłaby być najdłuższa w Polsce, dłuższa od tej z Radawy (200m) czy Tarnobrzega (500m)...i np. z górnej stacji wyciągu kończyć się przy Wyb.Jana Pawła? Myślę że to tylko kwestia czasu, a zarobek cały rok a nie tylko jak dziś zimą. Działające:

 • Eden Project i tyrolka

  Eden Project jest ogromnym ogrodem botanicznym, podzielonym na dwa wielkie biomy tropikalne, suchy i wilgotny gdzie zgromadzono 18 tyś. gatunków roślin z kilku stref klimatycznych. Dodatkową atrakcją jest zawieszona nad kopułami ogrodu tyrolka o długości 660 metrów. Wrażenia są piorunujące.

 • tyrolka,hamowanie

  Witam, zastanawiam się, dlaczego w kolejkach tyrolkach nie stosuje się hamulca uruchamianego przez osobę jadącą na tym urządzeniu Można by regulować szybkość zjazdu oraz użyć go w przypadku gdy zawiodą hamulce stosowane dotychczas. Myślę, że podniosłoby to bezpieczeństwo zjazdu.

 • Re: tyrolka

  Witam jeśli jesteś dalej zainteresowany zdobyciem wiedzy na temat tyrolek to zapraszam na kurs pod okiem Instruktora Mamy bardzo duże doświadczenia w budowaniu tyrolek.

 • Re: tyrolka

  Do tyrolki tylko lina statyczna, a właściwie 2 liny, jedna "trakcyjna" druga asekuracyjna powyżej. Bloczki polecam tandem oraz fixe petzl'a. Hamowanie albo od góry z przyrządu np. ósemki, albo V rozciągnięta lina prostopadle do lin po których jedziesz. Dodatkowo pod koniec jakiś awaryjny hamulec

 • Re: tyrolka

  Co do lin to tylko statyk/połstatyk/.Dynamik tylko jako asekuracja albo awaryjnie.Szkoda dynamika po prostu.Na węzłach przy punktach może wystąpić moment 3razy większy od obciązenia tyrolki.Dynamik się rozciągnie i tyle. Punkty do stanowiska muszą być pancerne i tylko na stalowych

 • Re: tyrolka

  Jeżeli pytasz o takie rzeczy, to znaczy że nie masz pojęcia o tyrolce. Daj sobie spokój.

 • Re: tyrolka

  witam! mam pytanie jakie wy macie sposoby na wychamowywanie tyrolek. Ja robie juz tyrolki od kilku lat i bardziej strome hamowalem lina z gornego stanowiska(wpieta w przyrzad) wpieta w uprzaz kolesia. slyszalem ze czesc na dole strawia dwie osoby i one wpinaja swoje linki na line nosna przez

 • Re: tyrolka

  Do ryrolki musisz rozpiąć linę pomiędzy dwoma ponktami, po której będziesz się przemieszczał w poziomie lub skosie, lina musi być napręzona - więc jaką zastosujesz. Do tego dochodzą jeszcze inne zagadnienia: bezpieczeństwo, hamowanie etc. Jest b. dużo wypadków na tyrolkach.