Gdzie jechać w góry na weekend? Wyprawa w bajkowe Góry Stołowe pozwoli oderwać się od codzienności

Gdzie jechać w góry na weekend? Proponujemy Góry Stołowe - urokliwe miejsce, w którym będziecie mogli spędzić aktywnie weekend. Oprócz górskich szlaków znajdziecie tam uzdrowiska z pijalniami wód mineralnych. Atmosfera, jaka panuje w tej części Sudetów, pozwoli wam oderwać się od codzienności.

Góry Stołowe są niesamowitym miejscem, idealnym na weekendowy wypad. Co ciekawe, właśnie tam kręcono niektóre sceny filmów z serii "Opowieści z Narnii". Nietypowe pasmo górskie, charakteryzują, jak sama nazwa wskazuje, płaskie, ścięte szczyty, przypominające stoły.

Gdzie jechać w góry na weekend? Góry Stołowe - skalne krainy i uzdrowisko

Góry Stołowe będą wspaniałym miejscem zarówno dla osób, które preferują łagodniejsze szlaki, jak i dla zapalonych wspinaczy. W Górach Stołowych znajdziecie szlaki o różnych stopniach trudności. Będąc tam, warto zatrzymać się w Kudowie-Zdroju. Uzdrowisko jest świetną bazą noclegową, można tam odwiedzić m.in. Park Zdrojowy z Pijalnią Wód Mineralnych.

Co zobaczyć w Górach Stołowych? Szczeliniec Wielki - najwyższy szczyt Gór Stołowych

Na szczycie Szczelińca znajdziecie schronisko PTTK. Niedaleko znajduje się specjalna platforma widokowa, z której można podziwiać panoramę Kotliny Kłodzkiej. Na szczycie od schroniska poprowadzony jest szlak ciekawych formacji skalnych z tarasami widokowymi. Podejście na Szczeliniec jest dość strome, ale przy tym niedługie, dotarcie tam z parkingu zajmie wam około czterdziestu minut.

Zobacz wideo Himalaizm marzeniem dla bogatych? Sprawdzamy, ile to kosztuje!

Błędne Skały - plątanina skalnych labiryntów

Błędne Skały są jedną z najciekawszych formacji skalnych Gór Stołowych. Skały, szczeliny i przesmyki tworzą tajemniczą plątaninę labiryntów. Drogę tworzą tam drewniane kładki. Czasami trzeba się przeciskać i schylać, ponieważ niektóre przejścia są tak wąskie i niskie.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: