To najpopularniejsza plaża w tym roku. Turyści masowo odwiedzają Stegnę. Gdzie leży i co zobaczyć?

O Stegnie zrobiło się głośno kilka tygodni temu, kiedy użytkowniczka TikToka nagrała pozdrowienia. "Jestem na plaży w Stegnie" szybko poszło w wiral i stało się wakacyjnym trendem. Dzięki temu o nadmorskiej miejscowości dowiedziało się więcej osób. Jakie atrakcje czekają turystów, którzy odwiedzą wieś?

Stegna została stolicą tegorocznych wakacji. Wszystko za sprawą pewnego filmiku opublikowanego na TikToku przez użytkowniczkę sarusia55. Krótkie nagranie sprawiło, że internauci i ich rodziny masowo zaczęli wybierać się do kurortu, w którym można odpocząć nad Morzem Bałtyckim. Gdzie dokładnie leży miejscowość i jakie zabytki warto zobaczyć?

Zobacz wideo Konsekwencje wakacji kredytowych? Banki straszą, ale czy słusznie?

Więcej informacji o wakacjach znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Stegna - nadmorska wioska, która przyciąga turystów

Miejscowość położona jest w województwie pomorskim, nad Zatoką Gdańską, blisko Mierzei Wiślanej. Znajduje się tam kąpielisko morskie z szeroką plażą - idealne miejsce do odpoczynku i kąpieli w Morzu Bałtyckim.

Osoby szukające wrażeń mogą przetestować siłę i kondycję na parku liniowym, a rodziny z dziećmi wybrać się na przejażdżkę kolejką wąskotorową (Żuławska Kolei Dojazdowa) do Mikoszewa, Sztutowa lub Nowego Dworu Gdańskiego.

Na szczególną uwagę zasługuje także Labirynt Stegna Park. Tam poczujecie się jak na dziedzińcu u Królowej Kier z "Alicji w Krainie Czarów". Szukanie wyjścia może być świetną zabawą i okazją do współpracy. Dłuższy labirynt mierzy prawie 5 km ścieżek, krótszy - 1,5 km.

Jeśli fascynujecie się architekturą, nie możecie pominąć Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zbudowany został przez protestantów pod koniec XVII wieku, a w 1945 roku zajęli go katolicy. Wzrok przyciąga przede wszystkim barokowy ołtarz z ażurowymi skrzydłami. Kiedy spojrzymy w górę, ujrzymy pokryty płótnem sufit.  Przedstawia on różne sceny biblijne - w jego centrum umieszczono zmartwychwstanie Jezusa. To największy tego typu obraz w Polsce. 

Stegna jest pełna różnych atrakcji. Warto odwiedzić także Prywatne Muzeum Bursztynu. Tam posłuchacie opowieści o początkach bursztynnictwa i poznacie historię zaginionej Komnaty Bursztynowej. Zobaczycie też drzewo ociekające bursztynem.

Więcej o: