Premier ogłosił kolejne restrykcje. Obostrzenia będą dotyczyć też hoteli

Podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe restrykcje. Wśród ograniczeń zapowiadanych przez rząd są też te, które dotyczą obiektów hotelowych.

Nowe restrykcje mają obowiązywać w Polsce od soboty. Władze zdecydowały m.in., że uczniowie klas 1-3 przejdą na nauczanie zdalne, zostaną zamknięte sklepy w galeriach handlowych, zamknięte zostaną też instytucje kulturalne, takie jak np. kina czy teatry.

Zobacz wideo "W tej chwili nie mamy innego narzędzia niż lockdown. Jeżeli ma być wprowadzony, to bardzo szybko"

Premier ogłosił również nowe obostrzenia dotyczące hoteli. Ze słów Mateusza Morawieckiego wynika, że będą mogli z nich korzystać tylko ci goście, którzy są w podróży służbowej. 

Chcemy zmniejszyć ruch społeczny, chcemy zmniejszyć mobilność społeczną. To jest - zdaniem wszystkich specjalistów - dzisiaj już wiadomo jedyny najbardziej skuteczny sposób. Zostańmy w domu, ograniczmy mobilność, kontakty społeczne, to na pewno pomoże w realizacji strategii walki z pandemią

- wyjaśniał Morawiecki.

Ograniczenia dotyczące hoteli mają potrwać od 7 do 29 listopada. Rząd zapowiada, że nowe ograniczenia są ostatnim etapem, który może nas uchronić przed wprowadzeniem narodowej kwarantanny. Komunikat o nowych restrykcjach opublikowano już na stronie rządowej.

W Polsce trwa druga fala epidemii. W środę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 24 692 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia. Najwięcej w województwie wielkopolskim - 3952, najmniej w lubuskim - 434.

Więcej o: