Goralsky Dvor - Haligovce

Ladislav Simonik Forbasy 124 065 01 Hniezdne tel./fax +421 52 43 234 10, +421 52 43 971 05 tel. kom.: +421 905 389 413, +421 907 764 982 www.goralskydvor.sk e-mail: dunajec-tour@nextra.sk GPS: N49°22'44,17'' E20°26'40.28''

Ośrodek Goralský dvor położony jest ok. 50 km na północny-wschód od Tatr Wysokich, przy drodze głównej Stará Lubovna (Stara Lubovna) - Cervený Kláštor. Leży na terenie Pienińskiego Parku Narodowego (Pieniny) odznaczającego się niezwykłymi okazami przyrody, skalistymi grzbietami, bogatą fauną i florą. Ośrodek idealnie nadaje się do organizacji imprez rodzinnych, firmowych, romantycznych pobytów, wesel, biesiad i zabaw przy muzyce góralskiej ze specjałami kuchni słowackiej, a także szkoleń i wycieczek szkolnych. W ośrodku znajduje się m.in. muzeum sprzętów i narzędzi gospodarczych. Dodatkowe atrakcje to flisactwo, rafting, kajaki na Dunajcu, turystyka piesza i rowerowa, łowienie ryb w Dunajcu i w miejscowym stawie, fakultatywne wycieczki, usługi przewodnika, rejsy statkiem wycieczkowym po zaporze wodnej na Dunajcu. Okolica Największą atrakcją okolicy jest Muzeum Krajoznawcze z klasztorem kartuzjańsko-kamedulskim w Czerwonym Klasztorze (cervený Kláštor) oraz spływ Dunajcem (rzeką stanowiącą granicę między Polską a Słowacją w Pieninach) na tradycyjnych góralskich tratwach. Najpiękniejszy odcinek wiedzie przez niesamowity przełom Dunajca z Czerwonego Klasztoru (cervený Kláštor) do Leśnicy. Spływy odbywają się od kwietnia do listopada. W okolicy warto też odwiedzić miasto Kežmarok, Starą Lubovną, pałać Strážky oraz uzdrowisko Vyšné Ružbachy. Czynna jest kładka dla turystów z Czerwonego Klasztoru (cervený Kláštor) do Polski. Można przejechać rowerem górskim na teren Polski: nad zaporę i zamek w Niedzicy, wejść na Trzy Korony (Pieniny), wyruszyć w Haligowskie Skały lub do Szczawnicy. Zakwaterowanie W ośrodku Goralský dvor znajduje się: 14 domków, restauracja Słowacka, letnia koliba, boisko piłkarskie, boisko do siatkówki, szachy ogrodowe, kręgle, plac zabaw z huśtawkami, wypożyczalnia rowerów, pontonów i kajaków, kemping dla przyczep i namiotów. Goście mogą przyjeżdżać do ośrodka ze swoimi czworonożnymi pupilami.

Camping *** znajduje na terenie ośrodka Goralský dvor. Wyposażony jest we własny węzeł sanitarny z prysznicami i ciepłą wodą, dwie kuchnie z przyborami kuchennymi, kuchenkami, czajnikami elektrycznymi i mikrofalówką, pralnię z prasowalnią oraz łazienkę dla niepełnosprawnych. Dostęp do energii elektrycznej 230 V, wody i kanalizacji dla zanieczyszczeń chemicznych. Biesiady można spędzać przy otwartych lub krytych ogniskach z miejscami do siedzenia; dostępne jest miejsce do przygotowywania posiłków i zmywania naczyń. Dzieci mają do dyspozycji plac zabaw z huśtawkami. Ośrodek posiada również restaurację przystosowaną dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Oferujemy zakwaterowanie w domkach turystycznych (bungalowy). W każdym są trzy samodzielne, zamykane pokoje (jeden dwuosobowy i dwa trzyosobowe), łazienka, prysznic i ciepła woda. W okresie zimowym pokoje są ogrzewane. Rodzina może wynająć cały domek z możliwością rozbicia namiotu obok domku, dostępem do łazienek oraz placu zabaw dla dzieci.

Wyżywienie

Różnorodne usługi gastronomiczne - do wyboru: w stylowej restauracji, w kolibie, pikniki, wieczory góralskie z muzyką i przy pochodniach, wesela góralskie, posiłek na tratwie, dania regionalne, specjały kuchni góralskiej i słowackiej.

Restauracja Słowacka ma 110 miejsc siedzących, składa się z trzech pomieszczeń z możliwością ich połączenia. Jest połączona z przyległymi tarasami i Kolibą. Wykorzystywana jest do organizowania spotkań towarzyskich z tańcami, szkoleń, wesel lub jako sala szkoleniowa. Letnia koliba mieści 100-250 osób. Znajduje się w niej otwarte ognisko, na którym przyrządza się różne specjały. W godzinach wieczornych jest oświetlona pochodniami. Wykorzystywana jest do urządzania pikników (przed lub po spływie na tratwach), spotkań towarzyskich, występów zespołów ludowych, wieczornych biesiad i wesel. Pobyt w kolibie lub restauracji uprzyjemnia muzyka góralska. Jest możliwość wykupienia dwóch posiłków dziennie (Polpenzia) lub pełnego wyżywienia (Plná penzia). Sklep spożywczy mieści się w odległości 500 m - otwarty w godz. od 6.00 do 21.00.

Atrakcje

Atrakcyjny spływ na tradycyjnych drewnianych tratwach góralskich przez największy kanion w Europie Środkowej. Przystań znajduje się na jego początku w Czerwonym Klasztorze (cervený Kláštor) przy pensjonacie Pltnik. Na spływ można też wypożyczyć u nas pontony i kanoe. Długość spływu to 11 km, trasa kończy się w miejscowości Lesnica. Powrotem można wrócić pieszo lub autobusem, taksówką, rowerem górskim. Aby umilić sobie spływ, na tratwę można zamówić posiłek z miejscowych produktów (ser owczy, słonina, warzywa, chleb, .), a także napoje i alkohol.

Cennik:

dorośli 280 Sk /osoba dzieci 160 Sk/osoba posiłek na tratwie 50 Sk/osoba Dla grup - zniżki! Rezerwacji można dokonać telefonicznie: 0905 389 413, 0911 389 413 Po zakończeniu spływu lub też przed nim, można zamówić piknik z muzyką góralską (przy ognisku, z pieczeniem barana, prosiaka, gotowaniem gulaszu i in.)

Imprezy firmowe - "Teamspirit events", "Teambuilding" połączone z turniejami drużyn, dobrym jedzeniem i biesiadą w przyjemnej atmosferze. Maksymalna ilość osób - 800. Rodzaje konkursów: 1. grabienie siana, nakładanie na wóz, jazda z przeszkodami, zrzucanie siana, 2. piłowanie drzewa, rąbanie, ładowanie na taczkę, droga z przeszkodami 3. dojenie owiec, tradycyjny wyrób masła, smarowanie chleba i jedzenie Program dodatkowy na zamówienie, zgodnie z życzeniem klienta:

Szermierka z możliwością wypróbowania historycznej broni - jest urządzana w kolibie przy obiedzie lub kolacji, ewentualnie podczas odwiedzin Zamku Lubowlańskiego i skansenu architektury ludowej.

Folklor - występy zespołów ludowych możemy zorganizować w dowolnym obiekcie naszego ośrodka. Można je zorganizować w czasie obiadu, kolacji, pikniku w kolibie. Zapewniany organizację imprez także dla gości zakwaterowanych poza naszym ośrodkiem, np. w hotelach, zarówno w lecie, jak i w zimie.

Więcej o: