Camping Podlesok

Hlavná 171 053 15 Hrabušice tel. (+421) 53 4299165 (recepcja) (+421) 53 4299164 (biuro) e-mail: atcpodlesok@gmail.com www.slovenskyraj.sk/atc.html

GPS: N48°58'03'' E20°22'29''

Camping Podlesok położony w pięknym otoczeniu przyrody Słowackiego Raju. Leży w jego północno-zachodniej części, 2 km od miejscowości Hrabušice, 20 km od Spišskej Novej Vsi i 16 km od Popradu. Podlesok (542 m n.p.m.) jest bardzo atrakcyjnie położony nie tylko ze względu na przyrodę Słowackiego Raju ale także bliskość wielu ciekawych miejscowości z prawdziwymi perłami architektury, jak np. Hrabušice (gdzie romański kościół z XIII w. z wyjątkowym gotyckim ołtarzem), Betlanovce (gotycki kościół i renesansowy zamek), Spišský Štiavnik (gotycki kościół z końca XIV w., przebudowany w stylu barokowym i renesansowy pałac postawiony na miejscu średniowiecznego klasztoru), Spišský Štvrtok (gotycki kościół z XIII w., z najpiękniejszą na Słowacji gotycką kaplicą), Hranovnica i Vernár. Podlesok to także dogodny punkt wyjścia na szlaki, m.in. do wąwozów Suchá Belá, Piecky, Velký Sokol, do przełomu Hornádu, na skalny taras Tomášovský výhlad, do Kláštoriska - centrum turystycznego Słowackiego Raju, gdzie są ruiny klasztoru z XIII/XIV w. Noclegi Domki:

11 domków Javorina - 5 łóżek, prysznic, WC, ciepła/zimna woda

10 domków Astra - 3 łóżka, WC, ciepła/zimna woda

10 domków Koliba - od 4 do 12 łóżek, prysznic, WC, ciepła/zimna woda

Pole namiotowe na 600 namiotów

Wyżywienie

Restauracja Koliba - szeroki wybór dań oraz napojów (dania gotowe i na zamówienie; dania rybne, warzywne, wegetariańskie; specjalności kuchni spiskiej - m.in. bryndzové halušky, spiskie pierogi; wyborne piwo i inne tradycyjne alkoholowe i bezalkoholowe napoje)

Na terenie campingu jest również sklep spożywczy, bufet oraz bar z przekąskami

Więcej o: