Podróż z najwyższej półki

Było już o podróżach dalekich, niejednokrotnie za niewiarygodnie małe pieniądze. A przecież czasem każdy ma ochotę na trochę snobizmu i szaleństwa. Warto więc wiedzieć, gdzie i na co można roztrwonić oszczędności życia.

Zaśnij pod dobrą gwiazdą

Na nocleg najlepiej wybrać się do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. To właśnie tam stoi Burj Al Arab - chyba najbardziej znany, a z pewnością najlepszy hotel na świecie, który jako jedyny ma przyznanych aż siedem gwiazdek. Nowoczesny budynek w kształcie żagla wznosi się na wysepce. Skąd te dwie ekstra gwiazdki?

Burj Al Arab Burj Al Arab  shutterstock Bo jest to równocześnie najwyższy hotel na świecie, osiągający wysokość 321 metrów. Wnętrze jest zaprojektowane w stylu określonym jako "luksusowy kicz". Wyobraźcie sobie połączenie nowoczesnego stylu, najlepszych technologii, baroku oraz arabskiego przepychu. To właśnie wnętrze Burj Al Arab.

Burj Al Arab Burj Al Arab  shutterstock

Picasso na talerzu

Skoro już się porządnie wyspaliśmy, warto by coś zjeść. 22. kwietnia, po raz trzeci najlepszą restauracją na świecie została hiszpańska El Bulli. Za co przyznaje się restauracji takie wyróżnienia? Trzeba nie tylko świetnie gotować, trzeba wręcz umieć czarować. El Bulli słynie z takich specjałów jak parmezan w kształcie spaghetti czy marchewkowa pianka. A gotowanie właściciela restauracji jest porównywane przez ekspertów do innowacyjnej sztuki Picassa. Jedna z zasad panujących w restauracyjnej kuchni mówi, że smak nie jest jedynym zmysłem. Równie ważny jest nie tylko węch, ale wszystkie pięć zmysłów, wiele można również zdziałać kontrastem temperatury dań oraz jej wyglądem.

Niebiańska obsługa

Mając wypchany do granic portfel nie będziemy przecież trwonić czasu na stanie w korkach, czy na czekanie na spóźniający się autobus. Jeżeli już decydujemy się na publiczny transport, to nie pozostaje nam nic innego, jak przelot samolotem. Każdy rejon świata ma swoje wiodące marki, choć już od kilku lat za najlepsze linie lotnicze świata uważa się Cathay Pacific Airways z Hong Kongu.

Na pokładzie nie tylko możemy przeskakiwać po kilkudziesięciu kanałach, ale również zagrać w najróżniejsze gry. Jedzenie jest przygotowywane na bieżąco, to pierwsza linia lotnicza, która wprowadziła gotowanie na pokładzie. Godna pochwały jest też linia posiłków dla wegetarianów, a zwłaszcza jej różnorodność. Inne przodujące na świecie marki lotnicze to linie katarskie, malezyjskie i singapurskie.

Dobrze się składa, że linie Cathay lądują również na Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Hong Kongu, uważanym przez wielu za najlepsze lotnisko na świecie. Każdego roku przez korytarze lotniska, oraz oczywiście przez niewyobrażalną liczbę sklepów z wszystkim, co może być potrzebne i - częściej - niepotrzebne, przewija się prawie 50 milionów turystów.

Wakacje na Marsie

Najlepszy na świecie hotel, restauracja, linie lotnicze - to wciąż dla niektórych może być za mało. W takim przypadku rozwiązanie może być tylko jedno: podróż w kosmos. Takie możliwości oferuje Space Adventures.

Pochodzić po księżycu? Czemu niePochodzić po księżycu? Czemu nie SpaceAdventures

I choć na mapach Google trudno będzie zaznaczyć, gdzie się było, to jednak niewątpliwie wizyta w kosmosie należy do najbardziej ekskluzywnych kierunków na wakacje. Wycieczka na orbitę trwa dziesięć dni, na swojej stronie Space Adventures zachęcają, do dołączenia do pierwszych pięciuset ludzi na świecie, którzy to osiągną. Jednego nie da się odmówić kosmicznym wycieczkom - iście nieziemskich widoków. Prywatna ekspedycja na Księżyc kosztuje 100 milionów dolarów. Ja nie mam drobnych.

Strona Burj Al Arab

Strona el Bulli

Strona Cathay Pacific Airways

Lotnisko w Hong Kongu

Space Adventures

AUTOR: KAMILA KIELAR

ZNASZ BARDZIEJ LUKSUSOWE MIEJSCA? NAPISZ DO NAS: bermudy@g.pl

CHCESZ U NAS PRACOWAĆ? SPRAWDŹ OFERTĘ

ZOBACZ:

NIEZWYKŁA ARCHITEKTURA W DUBAJU

ZOBACZ TEŻ:

KARAIBY JAK Z BAJKI

Więcej o: