Nie tylko dla królowej lodu

Dla lubiących zimę i śnieg mamy doskonałą propozycję do wykorzystania w kwietniu. Wyprawę za koło podbiegunowe, do szwedzkiej wioski, gdzie czeka hotel dla prawdziwych morsów.

Zbudowany z lodu Ice Hotel leży 200 kilometrów za kołem podbiegunowym, w szwedzkim miasteczku Jukkasjärvi. Materiału do budowy hotelu dostarcza płynąca przez miasteczko rzeka Torne, z której każdego roku ''pożycza się'' lód do budowy tego bajkowego hotelu.

Ice HotelIce Hotel Ice Hotel

Wnętrza hotelu zrobione są w całości z lodu. Mamy więc lodowe łózka, lodowe biurka, ściany, filary - wszędzie uspokajające biel i błękit. Nocując w hotelu mamy wrażenie, że trafiliśmy do bajki. Bardzo spokojnej, zimnej i pięknej bajki. Nawet dorośli ulegają magii tego miejsca.

Ice HotelIce Hotel Ice Hotel

Wybierając się do Ice Hotel warto pamiętać, że w pokojach temperatura wynosi ok -5stopni. Łóżka zrobione są z lodowych bloków przykrytych grubymi materacami i skórami reniferów. Dodatkowo goście dostają ciepłe śpiwory. Przed zakwaterowaniem, portier zabiera bagaż gości do specjalnego pomieszczenia, w pokojach gościnnych jest zwyczajnie za zimno.

Ice HotelIce Hotel Ice Hotel

Właściciele zaznaczają, że w hotelu nie da się nudzić. Same lodowe wnętrza są sporą atrakcją. Jednak na miłośników aktywnego wypoczynku czeka również mnóstwo atrakcji. Jeśli odzywa się w Tobie instynkt myśliwego, wybierz śnieżne safari i z przewodnikami poszukaj reniferów. Możesz tez porzeźbić w lodzie, wybrać sie na wycieczkę psim zaprzęgiem lub poślizgać autem na lodzie.

Ice HotelIce Hotel Ice Hotel

Po dniu pełnym wrażeń można odpocząć i wypić drinka w Ice Barze. Nawet szklanki są zrobione z lodu.

Absoult Ice Bar - doskonałe miejsce na odpoczynek po męczącym dniuAbsoult Ice Bar - doskonałe miejsce na odpoczynek po męczącym dniu Ice Bar

Ice Hotel jest stosunkowo drogi. Za nocleg zapłacimy od 500 do 1300 PLN. Dodatkowo zapłacimy również za wszystkie atrakcje.

Zobacz więcej na stronie hotelu >>

A może jednak Love Boat w Sztokholmie?

ZOBACZ TEŻ:

Sztokholm - loveboat i problemy z alkoholem

Fucking - wulgarne miasteczko w Austrii

Łoś na miarę szwedzkich możliwości

Autor: Ki

Podróżujesz? Znasz ciekawe miejsca? Napisz do nas: bermudy@g.pl

Więcej o: