Jeju, wyspa miłości !

Spacer po erotycznym parku Love Land trwa około godziny. Jeżeli poczujemy zmęczenie, możemy chwilę wypocząć na ławce, czyli dziesięciometrowym penisie

Love Land to skrzyżowanie erotycznego parku rozrywki z galerią sztuki współczesnej na wolnym powietrzu. Miejsce, które chętnie odwiedzają nie tylko koneserzy sztuki, znajduje się w północnej części południowokoreańskiej wyspy Jeju.

Przy wejściu do parku zwiedzających wita kilkumetrowa rzeźba przedstawiająca mężczyznę i dwie kobiety uprawiających seks oralny. Na terenie Love Landu, którego powierzchnia porównywalna jest do dwóch boisk do piłki nożnej, goście mają okazję wnikliwie przyjrzeć się 140 dziełom sztuki utrzymanym w podobnej tematyce. Eksponaty wykonali absolwenci seulskiego Hongik University.

Koreańskie małżeństwa są nadal często aranżowane przez rodziców. Przyszli partnerzy nie mają okazji poznać się przed ślubem, nie mówiąc o wcześniejszej konsumpcji związku. Wizyta w Love Land, zaraz po weselu, to dla młodych Koreańczyków okazja na przyspieszony kurs edukacji seksualnej oraz możliwość przełamania pierwszych lodów...

Zwiedzając Love Land można m.in. ocenić kunszt autora kamiennej rzeźby "krąg masturbacji", krytycznym okiem spojrzeć na postmodernistyczną "górę sutków" lub rozważyć idee, które dały impuls do powstania instalacji fallusów "wyrastających" z szklanych naczyń, przeznaczonych do hodowli złotych rybek. Dzięki reflektorom oświetlającym eksponaty, zwiedzającym, nawet po zmroku, nie umknie żaden szczegół.

Mimo że na wyspie jest więcej atrakcji turystycznych - tradycyjna wioska zamieniona w skansen, muzeum pluszowych misiów oraz liczne wulkany - to właśnie Love Land jest miejscem pielgrzymek młodych koreańskich małżeństw. Z tego powodu Jeju znane jest również jako "Honeymoon Island".

Info Jeju Loveland jest oddalone o 10 minut od lotniska Jeju International Airport Godziny otwarcia: od 9.00 do 24.00 Sprzedaż biletów: od 9.00 do 23.00 Wstęp tylko dla osób pełnoletnich. Cena: 7000 wonów (ok. 16PLN)

Więcej informacji o Jeju Love Land: www.jejuloveland.com

Autor: Anna Budyńska

Znasz ciekawe miejsce? Podziel się : bermudy@g.pl

Zobacz też:

Bardzo niegrzeczne Pompeje

Więcej o: