Te trzy błędy popełniają turyści w Turcji. "Numer jeden to koszmar"

Turcja zajmuje pierwsze miejsce w rankingach miejsc najchętniej wybieranych przez Polaków na wakacje. Co warto wiedzieć przed wyjazdem? Jedna z użytkowniczek TikToka opublikowała filmik, w którym wymieniła najczęściej popełniane przez turystów błędy.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Turcja znajduje się na podium w zestawieniu najchętniej wybieranych przez Polaków kierunków na wakacje. Biura podróży posiadają w swojej ofercie bogatą ofertę wycieczek all-inclusive przede wszystkim na Riwierę Turecką, czy do Kapadocji. Ci, którzy podróżują bez pośredników, chętnie odwiedzają okolice Stambułu. Niezależnie od tego, jaki tryb zwiedzania Turcji wybieramy, warto odpowiednio się przygotować. Na TikToku nie brakuje filmików poradnikowych. Jedna z użytkowniczek aplikacji wymieniła błędy najczęściej popełniane przez turystów. "Sama prawda", "Numer jeden to koszmar" - czytamy w komentarzach. Sprawdź, na co uważać.

Zobacz wideo Od kebaba po bakławę - kilka dań, dzięki którym zasmakujesz Turcji, nie ruszając się z własnej kuchni

1. Robienie zakupów na Wielkim Bazarze w Stambule

Wybierając się na Wielki Bazar w Stambule, powinniśmy pamiętać, że jest to przede wszystkim atrakcja turystyczna. Chociaż spacer w otoczeniu kolorowych lamp, ceramiki i tekstyliów daje niezapomniane wrażenia, zakupy na miejscu nie są najlepszym pomysłem. Miejscowi przestrzegają na TikToku, że na Wielkim Bazarze znajduje się mnóstwo podróbek z zawyżonymi cenami. Wystarczy odejść kilka uliczek dalej, żeby znaleźć mniejsze sklepiki lokalnych sprzedawców. Tam nie tylko jakość produktów będzie lepsza, ale również zyskacie autentyczne doświadczenie. Cenną wskazówką jest to, aby zawsze płacić w lokalnej walucie

2. Jedzenie tylko w restauracjach

Wielu turystów chce poznawać miejscową kuchnię poprzez stołowanie się w restauracjach. To błąd. Zrozumiałe jest, że niektórzy obawiają się próbować dań i przekąsek serwowanych na ulicy — w końcu zatrucie pokarmowe to nic przyjemnego. Jednak jeśli przełamiecie strach i spróbujecie, na pewno nie pożałujecie. Wybierajcie stoiska, gdzie ustawia się kolejka. Wówczas będziecie mieć pewność, że jedzenie jest świeże. Wasz portfel również będzie Wam za to wdzięczny. Street food jest o wiele tańszy niż posiłki serwowane w restauracjach.

3. Poruszanie się taksówkami

Poruszanie się taksówkami za granicą zawsze jest kosztowne. Jednak jeśli w taksówce nie ma licznika i kierowca negocjuje z wami cenę, możecie być pewni, że przepłacicie. Z tego powodu w Turcji warto korzystać z komunikacji miejskiej lub poznawać uroki tureckich miast "na nogach". Możecie też pobrać aplikację do zamawiania taksówek, wówczas cena będzie ustalona z góry i nie zostaniecie oszukani.

Więcej o: