Lecisz samolotem na wakacje? Znane biuro podróży wprowadza nowe udogodnienie!

Wakacje 2023 już niebawem. Od dawna turyści poszukują ciekawych ofert za niewielkie pieniądze. Dużym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy zagraniczne. Jednak nie każdy lubi latać samolotem. Dlatego jedno z biur wprowadziło nowe udogodnienie, które może stać się pomocne dla wielu osób.
Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Wakacje można planować na kilka sposobów. Część osób poluje na tanie bilety lotnicze i szuka zakwaterowania. Inni korzystają z usług biur podróży. Kiedy w grę wchodzą wakacje za granicą, najczęściej trasa odbywa się za pośrednictwem samolotu. Niektórzy nie lubią lub boją się latać i co wtedy? Biuro podróży Itaka wprowadza pewne udogodnienie.

Lecisz samolotem? Itaka ma dla ciebie dobrą wiadomość

Biura podróży nieustannie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Co rusz wprowadzane są nowe kierunki na wakacje, bogata oferta hoteli i atrakcji. Wszystko po to, aby móc odpocząć w jak najlepszych warunkach. Tym razem Itaka ma dla klientów jeszcze inne ułatwienie. Chodzi o loty samolotem. Kiedy wykupujemy wycieczkę, nie mamy możliwości zdecydować, w którym miejscu samolotu przypadnie nam usiąść. Dlatego firma postanowiła to zmienić.

Choć dla niektórych osób może to bez znaczenia, to jednak wiele podróżujących boryka się z lękiem przed lataniem, lub cierpi na chorobę lokomocyjną. Wówczas możliwość wybrania miejsca blisko wyjścia ewakuacyjnego, czy po zewnętrznej stronie daje poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Ponadto kiedy wybieramy się w pierwszą podróż samolotem, często chcemy siedzieć przy oknie, aby móc podziwiać widoki, stąd nowe rozwiązanie ma być pomocne dla wszystkich.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wybór miejsca w samolocie z Itaką, kto skorzysta z oferty?

Na oficjalnej stronie biura podróży Itaka znajdują się informacje dotyczące przelotu. Jeżeli pasażerowi zależy, aby usiąść w miejscu, w którym jest więcej miejsca na nogi, powinien wybrać siedzenia pośrodku samolotu, lub przy wyjściach ewakuacyjnych. Z tej opcji może skorzystać każda osoba powyżej 12 roku życia, a w przypadku niektórych linii lotniczych po ukończeniu 16 lat.

Jak działa wybór miejsca w samolocie? Z informacji zamieszczonych na stronie przewoźnika wynika, że w przypadku lotów rejsowych istnieje możliwości samodzielnego wyboru miejsca poprzez samodzielne dokonywanie odprawy online. Cały proces przebiega na stronie przewoźnika, wystarczy wpisać nr biletu. Odprawa jest możliwa nie wcześniej niż w ciągu 72-24 godzin przed odlotem. Z rezerwacji miejsc skorzysta każdy, kto wybiera się m.in. do Turcji, Bułgarii, Grecji, Włoch czy Egiptu.

Więcej o: