Polacy na all inclusive znaleźli nowy sposób na rezerwację leżaków. "Obciach i żenua"

Ania, która na TikToku udziela się jak @Hibiskuspl, pokazała niedawno, jak na Teneryfie zachowują się niektórzy turyści z naszego kraju. - Obciach i żenua, ale tak właśnie robią Polacy - stwierdziła turystka.

Rezerwowanie miejsc nad basenem w czasie wakacji all inclusive to temat, który budzi spore emocje. Nie jest tajemnicą, że wiele osób zostawia swoje ręczniki o wczesnych porach, by móc za jakiś czas wrócić na wybrany leżak. To czasami chyba jednak nie wystarcza. Turystka z Polski opowiedziała na TikToku o nowym sposobie na rezerwację miejsca. 

Zobacz wideo Czy ceny nad morzem bardzo skoczyły do góry?

"Tak właśnie robią Polacy"

Ania, która udziela się na TikToku jako @Hibiskuspl, spędziła niedawno urlop na Teneryfie. Kobieta zauważyła, co robią niektórzy turyści z Polski. Nietypowe zachowanie ludzi przebywających z nią w hotelu zmotywowało ją do nagrania filmu, który zdobył ogromną popularność w mediach społecznościowych. Na TikToku w ciągu kilku dni wyświetlono go już prawie pół miliona razy. Okazuje się, że wielu turystów z Polski przypina klamerkami ręczniki do leżaków. - Tak, to był ręcznik przypięty klipsikiem, rezerwujący leżak na trzy godziny, zanim pojawisz się na basenie - powiedziała na swoim filmie Ania. - Obciach i żenua, ale tak właśnie robią Polacy - stwierdziła turystka. 

"Wstyd mi za nich"

Film wywołał zagorzałą dyskusję. Wiele osób stwierdziło, że takie zachowanie rzeczywiście nie wygląda dobrze. Jednak pojawiły się także głosy, że wcale nie jest to pomysł turystów z Polski. W podobny sposób od lat zachowują się Brytyjczycy czy Niemcy. - Jestem w hotelu, w którym są głównie Brytyjczycy, a niestety tylko Polacy „rezerwują" leżaki. Może to przypadek... Ale nadal wstyd mi za nich - napisała w odpowiedzi na jeden z komentarzy autorka nagrania. 

Więcej o: