Niesamowite uzdrowisko w Polsce. Znajduje się pod ziemią, czym przyciąga tłumy kuracjuszy

Niesamowite uzdrowisko w Polsce znajduje się na południu naszego kraju. Mowa tu o Uzdrowisku Kopalni Soli "Wieliczka", które jest wyjątkowe na każdej płaszczyźnie. Znajduje się pod ziemią, czym przyciąga tłumy kuracjuszy z wszystkich regionów Polski. Co jeszcze ma do zaoferowania?

Kopalni Soli "Wieliczka" to miejsce, które zna każdy Polak. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród Polaków, jak i zagranicznych gości. W 2022 roku odwiedziło ją niemal 1,12 mln gości. Co ciekawe, 44 proc., czyli pół miliona odwiedzających, stanowili zagraniczni turyści.

Zobacz wideo Kiedy warto sięgnąć po antybiotyk? Ekspertka tłumaczy

Niesamowite uzdrowisko w Polsce. Wieliczka ma wiele do zaoferowania

Choć historia uzdrowiska w Wieliczce sięga XIX wieku, to dopiero w 2011 roku Kopalnia Soli "Wieliczka" otrzymała status pierwszego w Polsce podziemnego sanatorium uzdrowiskowego. To miejsce, które powinni odwiedzić kuracjusze zmagający się z chorobami układu oddechowego. Pobyt w sanatorium zalecany jest szczególnie osobom, które cierpią na schorzenia dolnych i górnych dróg oddechowych. Pozwala to na uzyskanie większej odporności na infekcje, ogólną poprawę funkcjonowania układu oddechowego oraz całkowite pozbycie się lub zmniejszenie kaszlu i duszności.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kopalnia soli w Wieliczce. Idealne miejsce na błogi relaks

Kopalnia soli w Wieliczce to miejsce, do którego tłumnie przybywają osoby poszukujące błogiego relaksu. Kuracjusze mogą skorzystać tu z licznych zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych, które mają magiczne właściwości.

Ci, którzy mają problemy z bezsennością, powinni rozważyć również noclegi w kopalni. Noc kilkaset metrów pod ziemią może mieć zbawienny wpływ na nasz organizm. To również idealna okazja, by oderwać się od zgiełku i hałasu oraz zanieczyszczeń miast.

Więcej o: