Chcą wskrzesić słynną perłę turystyczną. Przygotowali dla turystów wyjątkową ofertę

Pod koniec lipca w Czeskiej Szwajcarii, okrzykniętej jednym z najpiękniejszych parków narodowych, wybuchł pożar. Ogień trawił ponad tysiąc hektarów. Obecnie trwa walka o to, by turystyczną perłę pełną bajkowych krajobrazów przywrócić do życia. W związku z tym Czesi przygotowali dla przyjezdnych wyjątkową ofertę.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pożar w słynnym parku wybuchł pod koniec lipca. Już pierwszego dnia ogień objął około 10 hektarów Czeskiej Szwajcarii i szybko się rozprzestrzeniał. Dopiero 2 sierpnia udało się opanować żywioł. Obecnie trwa walka o przywrócenie ikonie turystycznej dawnej chwały. W związku z tym Czesi przygotowali dla turystów wyjątkową ofertę, dzięki której można sporo zaoszczędzić. 

Wyjątkowa inicjatywa

"Jeśli zostaniesz na co najmniej 2 noce, dostaniesz darmowy bilet na komunikację miejską i zaoszczędzisz nawet do 2100 CZK (ok. 400 zł) na zakwaterowaniu dzięki voucherowi!" - informują czeskie władze, które zaangażowały się w specjalny projekt. - Jego celem jest powrót turystów do regionu i wspieranie lokalnej gospodarki poza sezonem - czytamy na stronie pomahej.ceskesvycarsko.cz

Klik i gotowe

Z oferty, którą przygotowało Ministerstwo Rozwoju Regionalnego Republiki Czeskiej we współpracy z władzami lokalnymi i miłośnikami parku narodowego, można skorzystać w okresie od 01.11.2022 do 31.05.2023. Warunki są proste. Jak czytamy na stronie poświęconej inicjatywie:

  • Vouchery można wykorzystać na rezerwacje noclegów na min. 2 noce i maks. 7 nocy,
  • przeznaczone są dla osób fizycznych,
  • aby otrzymać zniżkę na zakwaterowanie, zarezerwuj nocleg za pośrednictwem tej strony internetowej lub przyciskiem "rezerwuj", który przeniesie cię do systemu rezerwacji lub formularza kontaktowego wybranej kwatery.

Po wygenerowaniu vouchera na podany adres e-mail zostanie wysłany kupon z kodem rabatowym. Ponadto turyści, którzy zatrzymają się w Czeskiej Szwajcarii na co najmniej 2 noce w okresie od listopada 2022 r. do maja 2023 r. i pobiorą aplikację „DÚKapka" otrzymają także darmowy bilet na transport publiczny w całym regionie ústeckim - podaje portal "Wprost". 

 
Zobacz wideo Strażacy walczą z szybko rozprzestrzeniającymi się pożarami w trudno dostępnym terenie Czeskiej Szwajcarii

Turystyczna perła

Park Narodowy Czeska Szwajcaria znajduje się ok. 240 kilometrów od Wrocławia i blisko 50 kilometrów od polskiej granicy. Od lat kusi turystów z całego świata wspaniałymi widokami. Kraina sosnowych lasów i głębokich dolin z majestatycznymi wieżami i bramami roztacza wokół siebie niezwykłą aurę. Potęgują ją skalne miasta, labirynty i romantyczne wąwozy.

Jednym z najsłynniejszych symboli parku jest Brama Pravcicka. - Monumentalny łuk, największa tego typu formacja skalna w Europie, wyraźnie przypomina podobne obiekty w słynnym amerykańskim parku Arches - czytamy na stronie visitczechrepublic.com. W Czeskiej Szwajcarii można również delektować się podczas wędrówki spokojem natury i bajecznymi widokami.

 

Źródła: pomahej.ceskesvycarsko.cz, visitczechrepublic.com, Wprost

Więcej o: