Limit alkoholu na all-inclusive. "Chcemy położyć kres złym zachowaniom". Ile drinków można wypić?

Władze hiszpańskich Balearów, chcąc położyć kres złym zachowaniom turystów, postanowiły wprowadzić limit alkoholu na niezwykle popularnych w tym regionie wakacjach all inclusive. Ile drinków będzie można teraz wypić? Odpowiadamy.

Wakacje all-inclusive cieszą się ogromną popularnością. To wypoczynek, podczas którego nie musimy martwić się ani o wyżywienie, ani o napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Jednak władze Balearów -hiszpańskiego archipelagu - mówią dość.

Zobacz wideo Doda na wakacjach z nowym partnerem i w bardzo krótkich szortach

Limit alkoholu na wakacjach all-inclusive. Chcesz wypić więcej? Zapłać

Jak podaje hotelmanagement.net, władze Balearów mają już dość pijanych turystów, którzy po alkoholu nie potrafią się dobrze zachowywać. W związku z tym postanowiono, by wprowadzić limit drinków - nawet przy wykupionych wakacjach w opcji all-inclusive. Obowiązujący limit to sześć drinków dziennie. Jeśli jednak znajdzie się ktoś, kto będzie chciał zamówić więcej drinków, to może to zrobić za dodatkową opłatą.

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Władze skarżą się na pijanych turystów: Niektóre ich zdjęcia są żenujące

Chcemy brytyjskich turystów. Nie chcemy takiej turystyki. Turystyka brytyjska jest niezbędna dla naszych wysp. Podzielamy z rządem brytyjskim pogląd, że niektóre zdjęcia brytyjskich turystów są żenujące

- informował minister turystyki Balearów Iago Negueruela podczas pobytu w Londynie.

Chcemy położyć kres złym zachowaniom

- dodał.

Wiele hoteli obawia się, że przez nałożony limit alkoholu, zdecydowanie mniej turystów zdecyduje się na pobyt na Balearach. Tymczasem władze przekonują, że "wspierają inicjatywy, które poprawiają zdrowie i bezpieczeństwo wczasowiczów, a także dobrobyt lokalnych społeczności". Dodają, że nawet jeśli turyści wybiorą inne miejsce wypoczynku, z czasem i tak zaczną wracać.

Baleary to hiszpański archipelag, na który składają się wyspy: Majorka, Minorka, Ibiza, Formentera i Cabrera.

Więcej o: