Nie tylko sanatoria. Popularne uzdrowisko ma wiele do zaoferowania turystom

Busko-Zdrój jest znanym uzdrowiskiem, do którego przybywają tłumy kuracjuszy. Miasto ma jednak znacznie więcej do zaoferowania - od bogatej historii i zabytków po szlaki turystyczne i atrakcje na świeżym powietrzu. Co warto zobaczyć?

Busko-Zdrój to perełka wśród polskich uzdrowisk. Znajduje się w województwie świętokrzyskim, ok. 50 kilometrów od Kielc. Miasto słynie przede wszystkim z sanatoriów i wód zdrojowych, jednak ma do zaoferowania znacznie więcej.

Busko-Zdrój słynie z sanatoriów

Sanatoria w Busku-Zdroju posiadają bogatą ofertą rehabilitacyjną oraz zabiegową. Leczone są tam schorzenia reumatologiczne, neurologiczne, ortopedyczno-urazowe, kardiologiczne oraz dermatologiczne. Wykorzystuje się do tego wodę siarczkową, borowinę i solankę jodkową. 

Zobacz wideo Perły architektury, malownicze widoki i trasy rowerowe. A do tego tanio! Ta idylla leży w Polsce [TRIP WE DWOJE]

Na miejscu można skorzystać również z zabiegów z zakresu hydroterapii, kinezyterapii, światłolecznictwa, ultrasonoterapii, magnetoterapii czy termoterapii.

Miasto ma do zaoferowania wiele atrakcji

Busko-Zdrój jest jednak czymś więcej niż uzdrowiskiem - miasto ma bogatą historię i może pochwalić się wieloma zabytkami i atrakcjami turystycznymi. Coś dla siebie znajdą tu również miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu. 

Od nowego roku dodatkowa grupa skorzysta z sanatoriów (Kołobrzeg) Nowa grupa skorzysta z sanatoriów. Zmiany dotyczą blisko 850 tysięcy osób

Odwiedzając miasto warto zobaczyć kościół pw. św. Leonarda, położony na Szlaku Architektury Drewnianej. Mała drewniana świątynia została wzniesiona w 1699 roku i jest najstarszą budowlą w Busku-Zdroju.

Innym znaczącym zabytkiem jest znajdująca się na najwyższym wzniesieniu parku zdrojowego kaplica św. Anny, wybudowana w stylu neogotyckim w 1888 roku. Co ciekawe, jej powstanie zainicjowali i ufundowali sami kuracjusze.

Być może na mapie Polski pojawi się wkrótce nowe uzdrowisko. Nowe uzdrowisko na mapie Polski? Mieszkańcy mobilizują się, sprzedając grunty

Busko-Zdrój jest również świetną bazą wypadową dla aktywnych turystów. Prowadzą tamtędy trzy szlaki turystyczne, które można pokonać pieszo, na rowerze lub nartach biegowych:

  • czerwony, prowadzący z Buska do Solca-Zdroju,
  • zielony, z Buska do Wiślicy,
  • niebieski, z Pińczowa do Wiślicy.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: