Nie tylko sanatoria. Popularne uzdrowisko ma wiele do zaoferowania turystom

Busko-Zdrój jest znanym uzdrowiskiem, do którego przybywają tłumy kuracjuszy. Miasto ma jednak znacznie więcej do zaoferowania - od bogatej historii i zabytków po szlaki turystyczne i atrakcje na świeżym powietrzu. Co warto zobaczyć?

Busko-Zdrój to perełka wśród polskich uzdrowisk. Znajduje się w województwie świętokrzyskim, ok. 50 kilometrów od Kielc. Miasto słynie przede wszystkim z sanatoriów i wód zdrojowych, jednak ma do zaoferowania znacznie więcej.

Busko-Zdrój słynie z sanatoriów

Sanatoria w Busku-Zdroju posiadają bogatą ofertą rehabilitacyjną oraz zabiegową. Leczone są tam schorzenia reumatologiczne, neurologiczne, ortopedyczno-urazowe, kardiologiczne oraz dermatologiczne. Wykorzystuje się do tego wodę siarczkową, borowinę i solankę jodkową. 

Zobacz wideo Perły architektury, malownicze widoki i trasy rowerowe. A do tego tanio! Ta idylla leży w Polsce [TRIP WE DWOJE]

Na miejscu można skorzystać również z zabiegów z zakresu hydroterapii, kinezyterapii, światłolecznictwa, ultrasonoterapii, magnetoterapii czy termoterapii.

Miasto ma do zaoferowania wiele atrakcji

Busko-Zdrój jest jednak czymś więcej niż uzdrowiskiem - miasto ma bogatą historię i może pochwalić się wieloma zabytkami i atrakcjami turystycznymi. Coś dla siebie znajdą tu również miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu. 

Odwiedzając miasto warto zobaczyć kościół pw. św. Leonarda, położony na Szlaku Architektury Drewnianej. Mała drewniana świątynia została wzniesiona w 1699 roku i jest najstarszą budowlą w Busku-Zdroju.

Innym znaczącym zabytkiem jest znajdująca się na najwyższym wzniesieniu parku zdrojowego kaplica św. Anny, wybudowana w stylu neogotyckim w 1888 roku. Co ciekawe, jej powstanie zainicjowali i ufundowali sami kuracjusze.

Busko-Zdrój jest również świetną bazą wypadową dla aktywnych turystów. Prowadzą tamtędy trzy szlaki turystyczne, które można pokonać pieszo, na rowerze lub nartach biegowych:

  • czerwony, prowadzący z Buska do Solca-Zdroju,
  • zielony, z Buska do Wiślicy,
  • niebieski, z Pińczowa do Wiślicy.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: