Opuszczone cmentarzysko w środku lasu. Plotki głoszą, że czuć tam złą energię. Nie bez powodu

Opuszczone cmentarzysko w środku lasu znajduje się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Nie każdy ma odwagę się tam zapuszczać, gdyż o tym tajemniczym miejscu krążą złowrogie plotki. Głoszą, że wyraźnie odczuwalna jest tam zła energia. Prawdopodobnie na cmentarzysku znajduje się czakram, który wpływa na ludzki organizm.

Stare cmentarze to wyjątkowo klimatyczne miejsca, które nie każdy ma odwagę odwiedzić po zmroku. Niektóre z nich nawet w dzień emanują mroczną, złowrogą energią. Jedną z takich nekropolii jest właśnie opuszczone cmentarzysko na Warmii i Mazurach. Jakie tajemnice skrywa?

Zobacz wideo Polskie Blair Witch Project czyli przerażający las w Witkowicach

Opuszczone cmentarzysko w środku lasu. Pseudomegalityczna nekropolia Dohnów mrozi krew w żyłach

Na Warmii i Mazurach nie brakuje tajemniczych miejsc owianych złą sławą. Jednym z nich jest właśnie pseudomegalityczny cmentarz Dohnów, na który można natknąć się, spacerując po lesie w gminie Morąg w pobliżu miejscowości Markowo. To miejsce, które potrafi zmrozić krew w żyłach - szczególnie po zmroku.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nekropolia zlokalizowana jest na wzniesieniu i składa się z kamiennych kręgów kultury megalitycznej. Znajdują się tam również grobowce oraz kamienne schody i inne kamienne elementy architektoniczne. Najbardziej niepokojący jest jednak brzozowy krąg, w którego centrum na ośmiobocznym postumencie znajduje się drewniany krzyż.

 

Cmentarz Dohnów - czy jest nawiedzony? Na pewno dzieje się tam coś niepokojącego

Cmentarz Dohnów owiany jest złą sławą. Krąży o tym miejscu wiele opowieści. Jedna z nich głosi, że na tej opuszczonej nekropolii znajduje się czakram, przez co czuć tam dziwną energię, która potrafi emanować z centrum kręgu i ogarniać cały organizm.

Druga z najbardziej znanych legend głosi, że w okolicy znajduje się tunel, który prowadzi do pałacu w Markowie, gdzie hrabiowie odprawiali masońskie obrzędy.

Więcej o: