Trzy urokliwe miejsca, w których warto spędzić jesienny weekend. Propozycje dla całej rodziny

Trzy urokliwe miejsca, w których warto spędzić jesienny weekend - gdzie warto się wybrać? Zastanawiają się nad tym ci, którzy nie zdążyli jeszcze skorzystać z zaległych urlopów, ale też ci, którzy tęsknią już za spędzeniem czasu z całą rodziną. Gdzie zatem warto się wybrać, by wszyscy członkowie rodziny byli zadowoleni? Podpowiadamy.

Wolne weekendy aż żal spędzać w domu. Choć pogoda nie sprzyja, to mimo wszystko warto wybrać się na wycieczkę całą rodziną. W naszym kraju jest wiele pięknych miejsc, gdzie można spędzić kilkudniowy urlop i świetnie się bawić. Polecamy trzy wyjątkowe miejsca na jesienny weekend w Polsce, do których na pewno zechcecie wrócić.

Zobacz wideo Urlop na świeżym powietrzu? Uważaj na żmije

Trzy urokliwe miejsca, w których warto spędzić jesienny weekend. Kazimierz Dolny kochają warszawiacy

Choć pogoda jesienią bywa kapryśna, to wielu z nas marzy o tym, by choć na weekend wyrwać się z domu. Doskonałą propozycją na taki wypoczynek jest Kazimierz Dolny (woj. lubelskie). To niezwykle urokliwe miasteczko, w którym zakochali się warszawiacy. Przyciąga ono jednak tłumy z całej Polski. Turyści, którzy po raz pierwszy odwiedzają miasto, powinni wybrać się na zwiedzanie meleksem. Pozwoli im to na dogłębne poznanie historii miasta oraz zwiedzenie zakamarków, o których najczęściej wielu turystów nie ma pojęcia. Wypoczywając w Kazimierzu Dolnym, warto odwiedzić Górę Trzech Krzyży, by zachwycić się wyjątkową panoramą na miasto i Wisłę. Po wyczerpującym zwiedzaniu warto przysiąść na moment w jednej z kawiarni bądź restauracji, by spróbować lokalnego jedzenia.

Najlepsze miejsca na weekend. Koniecznie odwiedź Bieszczady

Jeśli od dłuższego czasu myślałeś o tym, by rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady, teraz jest na to najlepszy moment. To wyjątkowe miejsce na mapie Polski, w którym można odpocząć z dala od miejskiego zgiełku. Nie oznacza to jednak, że brak tu różnorodnych atrakcji. Można tu spędzić czas w bardzo aktywny sposób. Liczne ścieżki przyrodnicze i rowerowe polecają się na każdą porę roku. Warto odwiedzić również Plenerowe Muzeum Wypału Węgla Drzewnego oraz Park Gwiezdnego Nieba, które przypadną do gustu szczególnie dzieciom.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Podlasie na weekend. Koniecznie wpadnij do Augustowa

Wyjazd na Podlasie cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów. Niezwykle modne stały się wycieczki do Augustowa, gdzie w okresie letnim panuje prawdziwe oblężenie. W okresie jesiennym jest tu jednak spokojniej, więc to idealne miejsce dla osób poszukujących ciszy i spokoju. Na miejscu zastaniecie ogrom lasów, jeziora oraz czyste powietrze, z których warto korzystać bez umiaru. Powinni się tam wybrać szczególne ci, którzy lubią wypoczywać z wędką w dłoni. Nie brakuje jednak atrakcji dla tych, którzy wolą aktywny wypoczynek. Warto skorzystać z licznych ścieżek pieszych i rowerowych, a także zwiedzić miasto.

Więcej o: