Zamek Czocha - miejsce nie tylko dla miłośników historii. To tam powstał kultowy serial

Miłośnicy podróżowania i poznawania nowych miejsc często poszukują informacji, dokąd udać się tym razem. Jeśli oprócz tego jesteśmy pasjonatami historii lub kinematografii, warto odpowiedzieć sobie na pytanie gdzie znajduje się, Zamek Czocha. To właśnie tam możemy połączyć wszystkie te pasje i zainteresowania.
Zobacz wideo Tak powstaje tajemniczy „Zamek w Stobnicy". Byliśmy na miejscu

Zwiedzanie zamków zawsze wiąże się z pewnego rodzaju ciekawością i pociągiem do tajemnicy. Jednak niewiele z nich przetrwało do dzisiejszych czasów. Dlatego najczęściej mamy okazję podziwiać jedynie ruiny i poznać historię przepełnioną legendami na temat danego miejsca. Jeśli jednak jesteśmy głodni większych wrażeń, warto zobaczyć Zamek Czocha. Gdzie jest to miejsce?

Mohendżo DaroPakistan. Najstarsze miasto poważnie uszkodzone. Potrzebne miliony dolarów

Gdzie się znajduje Zamek Czocha? Zwiedzamy Dolny Śląsk

Zamek Czocha, był początkowo warownią graniczną pomiędzy ziemiami Śląska i Łużycka, która powstała w XIII wieku na rozkaz czeskiego króla Wacława I Przemyślidy, zwanego jednookim. Z biegiem czasu i historii zmieniał on swoich właścicieli, a dzisiejsze granice Polski dają nam możliwość włączenia tego obiektu jako skarbu architektury naszych ziem.

Zamek ten znajduje się na Dolnym Śląsku, w miejscowości Sucha, w gminie Leśna. Jest to wyjątkowo atrakcyjne miejsce, które po dziś dzień przyciąga nie tylko pasjonatów historii, ale także miłośników kinematografii. 

To właśnie tam nagrywano serial pt. "Tajemnica twierdzy szyfrów" osadzony w realiach II wojny światowej i traktujący o działaniach wywiadów USA i Związku Radzieckiego. Fabuła skupiała się na poszukiwaniu maszyny, stworzonej przez hitlerowskich kryptologów, która była zdolna odczytać radzieckie szyfry.

 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Góry Izerskie, co zobaczyć w Sudetach? Opisujemy najpiękniejsze szlaki i atrakcjeGóry Izerskie, co zobaczyć w Sudetach? Zamek Czocha to tylko początek atrakcji

Zamek Czocha, gdzie jest to miejsce pełne atrakcji?

Jak już wiemy, Zamek Czocha znajduje się w województwie dolnośląskim, jednak jeśli wybierzemy właśnie to miejsce to, nasza wyprawa nie musi ograniczać się do zwykłego zwiedzania. W tej XIII wiecznej twierdzy czeka na nas mnóstwo atrakcji. Na wszystkich kochających świat legend, duchów i tajemnic oraz dla tych, którzy nie boją się mroku, strachu i niepewności czeka Multimedialna Sala Tortur. Przekraczając jej próg, odwiedzimy Warsztat Kata, Dom Duchów, Więzienie Czarownic czy Pracownię Alchemika.

A jeżeli będzie nam mało mocnych wrażeń, możemy udać się na nocne zwiedzanie zamku. Podczas trzygodzinnego spaceru i zaglądania do komnat towarzyszyć nam będzie nie tylko mrok, ale także głos płaczącego dziecka. Zamkowi odkrywcy mają także szansę przeciskać się przez różne tajne przejścia i usłyszeć jęki pradawnych męczenników.

Nie zdradzimy jednak wszystkiego, abyście mogli sami, na własnej skórze przekonać się co na was czeka w tym miejscu pełnym tajemnic i magii.

 
Więcej o: