Planujesz wakacje we Francji? Mamy dobrą wiadomość - właśnie zniesiono obostrzenia pandemiczne

Władze jednego z ostatnich krajów Unii Europejskiej, które utrzymały obostrzenia pandemiczne, ogłosiły ich zniesienie. To dobra wiadomość, zwłaszcza dla miłośników Francji. Zobaczcie, kiedy i jakie restrykcje odwołano.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jaka będzie teraz polityka Emmanuela Macrona?

Większość krajów Unii Europejskiej zdjęła obostrzenia koronawirusowe jakiś czas temu. Jedynie kilka państw, w tym Francja utrzymały restrykcje. Jednak z początkiem sierpnia to się zmienia. Francuski rząd ogłosił zdjęcie obostrzeń. Wreszcie można łatwiej i wygodniej podróżować do tego kraju. Trochę inna sytuacja jest w księstwie Monako, więc zanim się wybierzecie w podróż, sprawdźcie koniecznie co i jak.

Francja zniosła obostrzenia pandemiczne. To dobra wiadomość dla podróżujących

Jak podaje Ministerstwo Spraw Zagranicznych, obostrzenia koronawirusowe zostały zdjęte we Francji w poniedziałek, 1 sierpnia 2022 roku. Od tego momentu, aby wjechać na teren kraju, nie trzeba okazywać:

  • paszportu COVID-19,
  • negatywnego testu na zakażenie koronawirusem.

Powyższe restrykcje nie obowiązują również w przypadku podróży do francuskich departamentów i terytoriów zamorskich. Jedynie należy pamiętać, że w zależności od aktualnej sytuacji epidemicznej, lokalne władze mogą wprowadzić nowe restrykcje.

A co ze znajdującym się na południu Francji Monako? Czy tamtejsze obostrzenia też zniknęły? Niestety w przypadku Monako nie mamy dobrych wieści - restrykcje wciąż obowiązują. Osoby powyżej 16 roku życia muszą okazać jeden z poniższych dokumentów:

  • negatywny test PCR (lub antygenowy) nie starszy niż 24 godziny,
  • potwierdzenie pełnego szczepienia na COVID-19,
    (nie mniej niż tydzień od ostatniej dawki, a w przypadku szczepionki Janssen - miesiąc),
  • zaświadczenie o byciu ozdrowieńcem.
Więcej o: