Bułgaria obostrzenia 2022. Jakich zasad musisz przestrzegać przed wyjazdem na wakacje?

Bułgaria - jakie obostrzenia są wprowadzone w 2022 r.? Przed wyjazdem do tego bałkańskiego kraju warto sprawdzić, jakie zasady walki z COVID-19 obecnie obowiązują. Obostrzenia powoli wracają w najbardziej turystyczne regiony. Czy Bułgaria jest jednym z nich? Co warto wiedzieć przed wyjazdem na wakacje do tego kraju? Odpowiadamy.

Bułgaria to jeden z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków wśród Polaków. Nic dziwnego - zachwyca pięknymi widokami i cieszy dostępem do czystych plaż i ciepłego morza. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zarówno ci, którzy liczą na pełny relaks, jak i ci, którzy chcą spędzić wakacje również na imprezowaniu. Jedno jest pewne. Wybierając się do Bułgarii, trzeba obowiązkowo spróbować bałkańskiej kuchni.

Zobacz wideo "Co tak drogo?". Nowy cykl Gazeta.pl sprawdza, czy z drożyzną da się walczyć. Zaczynamy od schabowego

Bułgaria obostrzenia 2022. Maseczki są obowiązkowe

Jeśli wybieramy się na wakacje 2022 w Bułgarii, warto przed wyjazdem zapoznać się z obowiązującymi w tym kraju obostrzeniami. Coraz więcej krajów na świecie, szczególnie tych turystycznych, wprowadza mniej lub bardziej rygorystyczne zasady. Które z nich obowiązują turystów wybierających się do Bułgarii?

W regionach, w których w ostatnim czasie wzrosła liczba zakażeń koronawirusem, powrócił obowiązek noszenia maseczek. Jak poinformował główny inspektor sanitarny Angeł Kunczew, zakrywanie ust i nosa wymagane jest w miejscach publicznych oraz środkach komunikacji miejskiej. Dodał również, że  rząd nie ma w planach wprowadzenia poważniejszych restrykcji, bo mogłoby to zaszkodzić branży turystycznej.

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Obwodami oznaczonymi jako strefy żółte są: Błagojewgrad, Burgas, Warna, Wraca, Gabrowo, Dobricz, Pernik, Płowdiw, Razgrad, Sofia-miasto, Sofia-obwód, Stara Zagora i Jamboł.

Wakacje 2022. Czy do Bułgarii trzeba mieć paszport?

W 2007 roku Bułgaria dołączyła do Unii Europejskiej, więc Polacy mogą swobodnie wjeżdżać i przebywać na terytorium tego kraju przez 90 dni w ciągu sześciu miesięcy. Co więcej, mają możliwość przejeżdżać tranzytem przez Bułgarię na podstawie ważnych paszportów lub tylko dowodów osobistych.

Więcej o: