Drastyczne podwyżki w Polregio. Od 1 sierpnia zacznie obowiązywać nowy cennik

Przewoźnik Polregio ogłosił zmiany w cenniku. W zależności od wybranego biletu pasażerowie będą musieli zapłacić od kilkudziesięciu groszy do nawet 100 złotych więcej za podróżowanie pociągiem.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Dlaczego miejsca w pociągu są tak dziwnie ponumerowane?

Zmiany w cenniku Polregio będą obowiązywać od 1 sierpnia 2022 roku. W zależności od wybranego biletu pasażerowie będą musieli zapłacić od kilkudziesięciu groszy do nawet 100 złotych więcej. Co ciekawe, nie jest to pierwsza tego typu podwyżka. Ostatnia zmiana cen została wprowadzona 12 grudnia 2021 roku, czyli nieco ponad sześć miesięcy temu. 

Polregio podnosi ceny za bilety. Wszystkiemu winna inflacja

Polregio od sierpnia tego roku podwyższa ceny biletów. Z nowego wykazu wynika, że cena biletów jednorazowych na krótkim dystansie wzrośnie o kilkadziesiąt groszy. Kilka złotych więcej zapłacimy za podróż na dłuższym dystansie. Przykładowo, jeszcze do końca lipca za 100-kilometrową podróż zapłacimy 24 złote. Od poniedziałku trzeba się liczyć z wyższym wydatkiem (27,80 złotych). 

Jednak w przypadku biletów okresowych zmiany są dużo większe. Na dystansie do 50 km (bilet miesięczny) przed podwyżką podróżny płacił 322 zł, od sierpnia zapłaci 370 zł.

Podwyżki w Polregio. Ceny przed i po podwyżcePodwyżki w Polregio. Ceny przed i po podwyżce Polregio

Tutaj podwyżki sięgają kilkudziesięciu złotych za jeden bilet. Jednak największa różnica w cenie jest widoczna w przypadku biletu kwartalnego. Za taki bilet na trasie długości 50 kilometrów obecnie trzeba zapłacić 790 złotych, od 1 sierpnia - 908 złotych. To ponad 100 złotych więcej.

Oprócz tego wzrosną też ceny biletów przewozu zwierząt. Za podróż z czworonogiem zapłacimy o 50 groszy więcej. Wzrost cen za taryfę normalną oznacza też podwyżki dla osób korzystających ze zniżek. Studenci, niepełnosprawni i seniorzy muszą liczyć się z wyższą ceną za podróż pociągami regionalnymi.

Więcej o: