Nowa promocja w PKP. Można kupić bilety dużo taniej, ale jest jeden warunek

PKP Intercity wprowadziło dla swoich pasażerów nową ofertę. Dotyczy ona biletów jednorazowych, a skorzystać mogą z niej podróżujący w grupie od 2 do 6 osób. Promocja ta obejmuje także osoby, którym przysługują ulgi ustawowe.
Zobacz wideo Czy Polacy są zadowoleni z PKP?

Od 1 lipca obowiązuje nowa oferta przygotowana przez PKP Intercity o nazwie "Taniej z Bliskimi". Ma ona na celu nie tylko zachęcić miłośników podróżowania do korzystania z publicznych środków transportu, ale także pozwolić nam zaoszczędzić. 

Tanie bilety PKP Intercity. Kup bilet dzień przed wyjazdem

Przygotowana oferta skierowana jest do wszystkich podróżujących w parze lub grupie do sześciu osób. Warunkiem otrzymania 30 proc. zniżki jest zakup co najmniej dwóch biletów na przejazd tym samym pociągiem, w tej samej klasie, wagonie i dniu. 

Zakres oferty obejmuje zarówno pierwszą jak i drugą klasę oraz wagony sypialne. Aby skorzystać z ulgi, należy kupić bilet z wyprzedzeniem czasowym. Można zrobić to już na 30 dni przed planowaną podróżą, nie później jednak niż dzień przed wyjazdem. 

Ważną informacją jest także fakt, iż z tanie biletów PKP Intercity mogą kupić także ci, którzy posiadają już ustawowo przyznane ulgi. W regulaminie zamieszczonym na oficjalnej stronie przewoźnika czytamy:

Jeśli macie prawo do ulgi 33%, 37%, 51%, 78%, 95% lub 100%, to ceny biletów normalnych według oferty obniżymy dodatkowo o wymiar Waszych ulg

- informuje PKP.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Taniej z Bliskimi, nowa oferta PKP Intercity. Czy można zwrócić lub wymienić bilet?

Po zakupieniu biletu zdarza się, że musimy zmienić plany. Co jeśli nie chcemy stracić prawa do oferowanej zniżki? Regulamin przewidział także taką sytuację i dozwolił na wymianę lub zwrot biletu, są jednak pewne zasady, które warunkują skorzystanie z tej możliwości:

  • wymiana biletu dotyczy zmiany daty lub godziny,
  • chcemy pojechać na inną stację,
  • wybieramy inny rodzaj pociągu,
  • zmieniamy klasę wagonu lub kategorię miejsca,
  • z oferty może zrezygnować część osób pod warunkiem, że z przejazdu nadal korzystać będą co najmniej dwie osoby.

W przypadku chęci zwrotu stosowane są te same przepisy co do pozostałych biletów poza ofertą. 

Tanie bilety nie tylko w PKP. Samolotem polecimy za niewielkie pieniądze

Czas wakacji sprzyja podróżowaniu. Przewoźnicy wychodzą naprzeciw potrzebom swoich klientów i oferują coraz to nowsze możliwości połączeń krajowych i międzynarodowych. Pojawiają się promocje i atrakcyjne ceny. Linie lotnicze także przygotowują na turystów tanie bilety.

Przykładem może być Ryanair. Lecąc z Katowic do Wenecji już 19 lipca i planując lot powrotny na 26, tego samego miesiąca, mamy szansę zapłacić na bilet w obie strony jedynie 124 zł. Jest to jednak opcja dotycząca wyłącznie podróżowania z bagażem, który zmieści się nam pod nogami.

Jeżeli chcemy wziąć ze sobą dodatkowy bagaż podręczny, który położymy w schowku nad głową, koszt wyniesie niewiele ponad 240 złotych.

Cena ta w obu przypadkach zawiera wybór najtańszego miejsca do siedzenia na pokładzie samolotu w taryfie Adult Value.

Tanie loty do Wenecji. RyanairTanie loty do Wenecji. Ryanair Fot. ryanair.com

Więcej o: