Najlepsze labirynty w Polsce, w których można się zgubić. Warto je odwiedzić chociaż raz w życiu!

Wizyta w krainie labiryntów to wspaniała atrakcja dla całej rodziny - niezależnie od wieku. Jeśli więc szukasz pomysłu na oryginalne spędzenie czasu, to koniecznie musisz wybrać się do jednego z nich. Które labirynty w Polsce warto odwiedzić? Ile kosztują bilety wstępu na te atrakcje? Odpowiadamy.

Labirynty to doskonałe miejsce na wspólną zabawę, ale też rozwijanie umiejętności i ćwiczenie zapamiętywania. Które labirynty w Polsce są najlepsze?

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Najlepsze labirynty w Polsce. Największy naturalny labirynt w kraju znajdziesz w Labirynt Park Łeba

W Labirynt Park Łeba, który również zlokalizowany jest w województwie pomorskim, znajduje się największy w Polsce labirynt naturalny z platformami widokowymi. Śmiało można wybrać się tam z małymi dziećmi. Do dyspozycji turystów są specjalne wózki, w których można wozić maluchy.

Jednak Labirynt Park Łeba to nie tylko labirynty. Można znaleźć tu wiele innych atrakcji i miło spędzić czas z rodziną. Za bilet ulgowy trzeba zapłacić 27 zł, a za bilet normalny 35 zł. Dzieci do czterech lat wchodzą za darmo.

Lubelszczyzna. Park Labiryntów i Miniatur w Rąblowie zaprasza na przygodę

Park Labiryntów i Miniatur w Rąblowie to również wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Labirynt z tuj ma korytarze o łącznej długości czterech kilometrów. Znajdują się tutaj również labirynty dla młodszych - różany, malinowy, truskawkowy, kreteński, itd. oraz dla starszych - linowy czy miskantowy wśród wysokich traw. Na terenie parku znajduje się też park miniatur i wiele innych atrakcji dla dzieci.

Więcej informacji o interesujących miejscach w Polsce znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Za bilet ulgowy zapłacimy 20 zł, a za bilet normalny 25 zł. Dzieci do czterech lat wchodzą za darmo.

Atrakcje dla dzieci na Kaszubach. Świat Labiryntów, czyli niepowtarzalne miejsce na mapie Polski

Świat Labiryntów to doskonała atrakcja dla dzieci i dorosłych na Kaszubach, a dokładniej w Blizinach w  województwie pomorskim. Na miejscu można spróbować swoich sił w starciu nawet z  najtrudniejszymi labiryntami. Znajdują się tu m.in. labirynt z kukurydzy i drewniany labirynt.

Nie podano jeszcze cennika na tegoroczny sezon turystyczny, jednak w 2021 roku ceny za bilet wstępu wahały się między 35 a 45 zł.

Lustrzany Labirynt w Krakowie. Czy dasz radę się wydostać?

W Krakowie, przy ul. Grodzkiej 14 mieści się wyjątkowy labirynt. Dlaczego? Pokonanie zwyczajnego labiryntu nie jest proste, a co, gdy dookoła są lustra? Lustrzany Labirynt w Krakowie to doskonała atrakcja dla dużych i małych. Wydostanie się z niego nie jest takie proste.

Zarówno za bilet normalny, jak i ulgowy zapłacimy tam 15 zł.

Więcej o: