Santorini: wakacje na jednej z najsłynniejszych greckich wysp. Raj dla miłośników błogiego wypoczynku

Wakacje na Santorini to bardzo popularny kierunek letnich podróży. Wiele nowożeńców spędza tam swój miesiąc miodowy albo wręcz decyduje się wziąć ślub. Panuje tam klimat śródziemnomorski, lata są słoneczne i ciepłe. Co warto zobaczyć na Santorini?

Jeżeli uwielbiacie słońce, plaże, ciepłe, ale nie upalne lata, wakacje na Santorini mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Temperatura powietrza od czerwca do września wynosi tam około 27-28 stopni C w dzień, a w nocy 19-22 stopni w nocy. Wymarzona pogoda to oczywiście niejedyny atut tego rejonu świata.

Zobacz wideo W tym hotelu zatrzymała się na Santorini Sandra Kubicka

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl.

Fira - stolica wyspy i punkt wyjścia do zwiedzania Santorini

To największe miasto na Santorini położone na wysokim klifie. Znajdziemy tam dużo miejsc noclegowych, wystawne restauracje, butiki i schody. Większość budynków jest pomalowana na biało i sprawia wrażenie, jakby zostały "wciśnięte" w strome zbocze kaldery. Znajduje się tam również port, do którego wielu turystów przybywa na Santorini drogą morską.

Plaża Perissa: najdłuższa i jedna z najsłynniejszych na wyspie

Miejsce to wyróżnia się piaskiem z czarnej lawy oraz długą promenadą lokali gastronomicznych i sklepików. Leży u podnóża imponujących rozmiarów skały Mesa Voun. Znana jest z tego, że prawie nigdy nie jest tam wietrznie (co stanowi rzadkość w Grecji) i jest wręcz wzorowo czysta - została wielokrotnie wyróżniona Błękitną Flagą. Ze względu na dużą popularność, próżno szukać tam kameralnej atmosfery, dlatego najlepiej wypoczywać na tej plaży poza sezonem.

Pyrgos: dawna stolica wyspy położona na wzgórzu

Przez wiele turystów uważana jest za najpiękniejsze miasteczko w całej Grecji. Na to miano zasłużyło sobie z pewnością oryginalną architekturą. Wyróżnia się białymi domkami skupionymi wokół zamku weneckiego, bujną roślinnością, a także licznymi pięknymi kościołami i kapliczkami. Najstarszą świątynią jest Theotokaki z X wieku, który kryje w swoich wnętrzach piękne freski.

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: