Nowe przepisy dla podróżujących do Serbii. Dotyczą wszystkich przekraczających granicę

Serbia zniosła wszystkie restrykcje graniczne dla podróżujących. Oznacza to, że każdy, bez względu na status zaszczepienia, może przekroczyć granicę tego państwa posługując się jedynie paszportem lub dowodem osobistym. Nowe zasady obowiązują od 3 maja.

Więcej wiadomości ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wiele europejskich krajów zdecydowało się w ostatnim czasie na złagodzenie, czy nawet zniesienie ograniczeń wprowadzonych w ramach walki z pandemią COVID-19. Taki krok wykonała również Serbia, gdzie od 3 maja można już wjechać bez dodatkowych ograniczeń.

Serbia zniosła restrykcje graniczne. Podróżni mogą przyjeżdżać bez dodatkowych ograniczeń

Zgodnie z nowymi zasadami zlikwidowane zostały wszystkie obostrzenia dla turystów, niezależnie od kraju, z którego podróżują. Warto podkreślić przy tym, że chociaż Serbia nie należy do państw strefy Schengen, Polacy mogą wjechać tam na podstawie ważnego dowodu osobistego.

Zobacz wideo Czas na urlop! Jak zabezpieczyć na ten czas swoje rośliny? Jak się spakować? Jak przechowywać pieniądze?

Co ważne na miejscu cały czas obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust w placówkach służby zdrowia, natomiast w innych pomieszczeniach zamkniętych jest z kolei zalecane. W dalszym ciągu funkcjonować będą także punkty testowania oraz punkty szczepień.

Przypomnijmy, że do tej pory podróżni musieli przedstawić na serbskiej granicy Unijne Cyfrowe Zaświadczenie COVID potwierdzające przyjęcie szczepionki lub przejście zakażenia. Pozostali turyści zobowiązani byli do okazania negatywnego wyniku testu RT-PCR na obecność koronawirusa, wykonanego nie później niż 48 godzin przed rozpoczęciem podróży. 

Źródło: Euractiv

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: