Elbląg. Łoś wybrał się na spacer... po dachu centrum handlowego. Został odłowiony przez służby

W ubiegły wtorek w Elblągu doszło do niecodziennego zdarzenia. Na dachu CH Ogrody, mieszkańcy dostrzegli... łosia. Spacerujące spokojnie zwierzę udało im się nawet uwiecznić na nagraniu. Łoś został odłowiony przez służby i teraz przebywa już w bezpiecznym miejscu.

Ten widok wprawił w osłupienie mieszkańców. Po dachu jednej z elbląskich galerii spacerował łoś. Zwierzę zostało uwiecznione na wideo. Oglądający zastanawiają się, w jaki sposób łoś przedostał się na dach centrum handlowego. Zanim jednak nietypowy "klient" pojawił się właśnie tam, zdążył odwiedzić jeszcze kilka punktów w mieście

Zobacz wideo Elbląg. Czworo dzieci zdewastowało piaskownicę na placu zabaw. Za ich czyny odpowiedzą rodzice

Przeczytaj więcej na stronie głównej Gazeta.pl

Rzeka Elbląg Wichury w Polsce. Cofka w Elblągu. Ucierpiało Drawsko Pomorskie

Mieszkańcy przecierali oczy ze zdumienia. Łoś na dachu?!

We wtorek 26 kwietnia około godz. 8.00 do dyżurnego Straży Miejskiej w Elblągu dotarła informacja o łosiu biegającym po ulicy Szarych Szeregów. Chwilę wcześniej zwierzę widziano także w okolicach Parku Modrzewie.

Patrol wyruszył na interwencję, ale gdy był w drodze, funkcjonariuszy poinformowano, że zwierzę znajduje się w okolicach wjazdu na parking podziemny Centrum Handlowego Ogrody.

Ostatecznie strażnicy zlokalizowali łosia na górnym parkingu Centrum Handlowego Ogrody

- wyjaśnia Straż Miejska w Elblągu.

Łoś został szybko zdjęty z dachu Ogrodów

Na miejscu wezwane służby zabezpieczyły teren. Wezwano także lekarza weterynarii. Specjalista uśpił zwierzę, aby można było bezpiecznie je przetransportować. 

W momencie przybycia na miejsce zastępów PSP teren parkingu był zabezpieczony przez pracowników ochrony obiektu oraz funkcjonariuszy Straży Miejskiej, natomiast zwierzę było czasowo uśpione przez lekarza weterynarii. Działania ratowników polegały na pomocy w przeniesieniu zwierzęcia do samochodu dostawczego, którym następnie zostało ono przetransportowane do Ośrodka Czasowej Rehabilitacji Zwierząt „Jelonki", skąd w późniejszym czasie zostanie wypuszczone na wolność.

- dodaje Komenda Miejska PSP w Elblągu.

Łosie to największe żyjące przedstawiciele rodziny jeleniowatych. Dorosłe osobniki mogą osiągać wagę nawet ponad 700 kg. W Polsce żyje ok. 3 tys. przedstawicieli tego gatunku. 

Brama targowa w Elblągu To mógł być drugi Malbork. Właśnie zaczął odkrywać swoje tajemnice

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: