Co warto zobaczyć w Dubaju? Pięć najciekawszych atrakcji

Dubaj to miasto, które spełnia marzenia. Wszystko jest tu naj - największe, najwyższe, najdroższe. Aby zwiedzić Dubaj, warto zarezerwować sobie przynajmniej cztery dni. Gdzie iść? Co zobaczyć? Oto najlepsze atrakcje Dubaju, które musicie zobaczyć na własne oczy.

Burdż Chalifa

Wspominaliśmy już, że w Dubaju wszystko musi być najwyższe? Przykładem tego jest Burdż Chalifa, wieżowiec, który jest wysoki na 828 metrów i jest określany mianem najwyższego budynku na świecie. Liczy on 160 pięter! Ale turyści mogą wjechać "zaledwie" na 148. piętro. Stamtąd rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na całe miasto.

Burdż al-Arab, Wieża Arabów - wieżowiec, jeden z najwyższych i najbardziej luksusowych hoteli na świecieBurdż al-Arab, Wieża Arabów - wieżowiec, jeden z najwyższych i najbardziej luksusowych hoteli na świecie fot. pixabay.com

Burdż al-Arab

Burdż al-Arab to już symbol. Chyba każdy kojarzy ten charakterystyczny biały hotel w kształcie łodzi. To jeden z najbardziej luksusowych hoteli na świecie. Mieści się w nim ponad 200 apartamentów, z czego najmniejszy, podkreślamy, najmniejszy ma 170 m².

Palma Dżumajra

To jedna z trzech Wysp Palmowych. Jest to wyspa stworzona całkowicie przez człowieka. Ponoć wykorzystano do tego 4 mln m³ piasku i ponad 7 milionów ton kamieni.

Zobacz wideo Zwiedzamy Dubaj

Na Palmie zrobimy zakupy, pobawimy się w parkach wodnych, a nawet zatrzymamy w luksusowym hotelu. Dom posiada tu na przykład David Beckham.

Zakupy w Dubai MallZakupy w Dubai Mall Fot. Sebastian Opitz - Parallax Creations

The Dubai Mall

Dubaj stoi także zakupami. Dubai Mall jest największym centrum handlowym – ma  548 tys. m². Taka powierzchnia zapewniła mu miejsce w Księdze rekordów Guinnessa.

Oprócz zakupów możemy też pojeździć na łyżwach na lodowisku, podziwiać niesamowity wodospad czy pooglądać pływające w gigantycznym akwarium ryby. Mieści się w nim około 33 tys. zwierząt!

Dubai Mall znajduje się w sercu Dubaju, u stóp najwyższego budynku świata Burdż Chalifa, obok zaś są tańczące fontanny. Dubai Mall znajduje się w sercu Dubaju, u stóp najwyższego budynku świata Burdż Chalifa, obok zaś są tańczące fontanny.  Fot. Joe

Fontanny u podnóża Burdż Chalifa

Obok centrum handlowego Dubai Mall znajdują się niezwykłe fontanny. Dlaczego niezwykłe? Codziennie wieczorem odbywa się tu bowiem pokaz, prawdziwe przedstawienie muzyczno-świetlne. Obok arabskich dźwięków, które zachwycają, możemy podziwiać także wystrzeliwującą w górę wodę, która niemal „tańczy" zabarwiona tysiącami świateł.  

Więcej o: