Wiedeńskie wystawy

Ratusz. Raz do roku (21 maja) wiedeński ratusz organizuje wielki bal charytatywny Life Ball. Zebrane środki od 1993 r., czyli pierwszej edycji, są przekazywane chorym na AIDS w Austrii i na fundusz walki z tą chorobą na całym świecie. W zeszłym roku zebrano niemal milion euro. Jednym ze współorganizatorów jest AIDS Foundation Eltona Johna.

Stubenring. Od wojskowej dyktatury Fulgencio Batisty po trwające już cztery dekady rządy Fidela Castro - tak wygląda w największym skrócie współczesna historia Kuby. Wraz z losami kraju zmieniały się plakaty - od propagujących utopijny optymizm oraz kult Fidela i Che po unikalne dzieła nieco zapomnianych artystów ostatnich lat. Można je zobaczyć na wystawie "La Cubanidad" (dosł. kubańskość) w wiedeńskim muzeum sztuki współczesnej, dokąd przyjechały z nowojorskiego Center for Cuban Studies.

Stubenring, do 10 lipca, w niedziele wstęp wolny, http://www.mak.at

BA-CA Kunstforum - dla miłośników surrealizmu retrospektywa wybitnego belgijskiego artysty Rene Magritte'a "Klucz do snów", do 24 lipca, wstęp 8,70 euro, http://www.kunstforumwien.at

Więcej o: