Perkusiści zjadą na Sri Lankę

Sri Lanka, pragnąc ożywić turystykę po ubiegłorocznym tsunami, stawia na kulturę. We wrześniu odbędzie się tam wielki międzynarodowy festiwal perkusistów

Dźwięki perkusji z całego świata zabrzmią 21-25 września w stolicy kraju, Kolombo, oraz w centralnie położonym historycznym mieście Kandy, na terenie ogrodu botanicznego Peradeniya, jednego z najpiękniejszych w Azji. Festiwal organizuje założona przez Petera Gabriela Fundacja WOMAD (World of Music, Arts and Dance), która poprzez muzykę walczy z rasizmem i pokazuje bogactwo wielokulturowych społeczeństw. Wśród zaproszonych są m.in. legendarny amerykański perkusista Billy Cobham, grająca głównie indyjską muzykę brytyjska grupa The Dhol Foundation, a także muzycy z Burundi, Kolumbii, Iranu i Japonii. Gospodarzy ma reprezentować najbardziej znany lankijski tancerz i choreograf Ravibandhu Vidyapathy. On również przedstawi publiczności liczące ponad 2,5 tys. lat muzyczne dziedzictwo Sri Lanki.

Zaplanowano także warsztaty muzyczne, a w Globalnej Wiosce będzie można poznać oryginalne instrumenty muzyczne oraz kulinarne specjalności z całej Azji.

Zapowiada się jedno z największych kulturalnych wydarzeń roku w południowo-wschodniej Azji. Władze Sri Lanki mają nadzieję, że festiwal przyciągnie na wyspę tysiące zakochanych w muzyce turystów.

Szczegóły: www.womad.org

Więcej o: