Jedzenie i spanie w Dusznikach

Jak dojechać

Z Wrocławia samochodem ok. 110 km. Na miejscu można skorzystać z licznych ofert biur podróży, które proponują wyjazdy do Wiednia (100 zł), Pragi (50), skalnego miasta Adrspach w Czechach (ok. 30) lub Broumova, miasteczka z benedyktyńskim klasztorem i piękną biblioteką (40).

Gdzie spać

"Fryderyk", "Piastów Gród" czy "Jarzębina" nad samą rzeką to zaciszne hotele o dobrym standardzie w części zdrojowej, "Pod Muflonem" to tanie, skromne pokoje i atmosfera górskiego schroniska (z rynku trzeba się wdrapywać około pół godziny). Poza tym pełno pensjonatów, pokoi gościnnych, ośrodków wypoczynkowych i sanatoriów, np. w Janie Kazimierzu jednoosobowy pokój z pełnym wyżywieniem i kilkoma zabiegami kosztuje ok. 130 zł.

Gdzie zjeść

Na jednym końcu kasztanowej alei pizzeria Presto z dużym wyborem włoskich specjałów, na drugim restauracja Pod Złotym Kasztanem z niezłym żurkiem. Znajomi chwalą placki węgierskie w barze Paradise (rynek) i zupę z cukinii w Jarzębinie. Ja polecam gospodarstwo rybne w pobliskim Słoszowie, gdzie podają jeszcze ciepłe wędzone pstrągi.

Jak się kurować

Duszniki leczą choroby układu trawiennego, oddechowego, krążenia oraz schorzenia kobiece (jest tu m.in. centrum leczenia osteoporozy). Kuracjusze (coraz więcej Niemców) korzystają z kilku źródeł wód mineralnych oraz mnóstwa zabiegów przyrodoleczniczych, jak kąpiele w igliwiu, inhalacje solankowe i fizykoterapia. Liczący 5,5 tys. mieszkańców kurort przyjmuje rocznie ok. 600 tys. gości.

Wszystko o Dusznikach

Biuro Informacji Turystycznej (w rynku), tel. 074 866 94 13,

e-mail: informacja@duszniki.pl

http://www.duszniki.pl

Więcej o: