31.03-2.04 warto wyjść z domu. W całej Polsce potrwa weekend za pół ceny [450 OBIEKTÓW]

W pierwszy weekend kwietnia nie warto siedzieć w domu, tylko ruszyć w Polskę i zwiedzać. Turystyczne hity i mniejsze perełki, a do tego hotele i restauracje - w sumie 450 obiektów w całej Polsce - będą dostępne nawet o połowę taniej. Wszystko w akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny".

Akcja Polskiej Organizacji Turystycznej ma zachęcić Polaków do aktywnego spędzania czasu wolnego i zwiedzania naszego kraju nie tylko w sezonie wakacyjnym.

Chcemy wyciągnąć Polaków z centrów handlowych

- mówi o akcji prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Marek Olszewski.

W weekend 31 marca - 2 kwietnia wejściówki do wybranych atrakcji turystycznych, muzeów czy parków wodnych w Polsce będą o połowę tańsze. Do tego noclegi w hotelach oraz posiłki w restauracjach, które biorą udział w akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny", również będzie można zamówić ze zniżką.

Łazienki Królewskie latemŁazienki Królewskie latem fot. Shutterstock

To również dobra okazja, aby zaoszczędzić i odwiedzić te miejsca, do których zawsze chcieliśmy się wybrać, jednak bilety okazywały się za drogie. POT szacuje, że za atrakcje turystyczne w trakcie weekendu ze zniżkami turyści zapłacą o dwa miliony złotych mniej, niż gdyby płacili pełną cenę.

Gdzie warto wybrać się w ramach akcji POT?

Obok obleganych przez zwiedzających atrakcji turystycznych, takich jak Kopalnia Soli w Wieliczce, Łazienki Królewskie w Warszawie czy Muzeum Zamkowe w Malborku, będzie można taniej zwiedzić mało znane, ale bardzo ciekawe miejsca, m.in.: Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, Hutę Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach,  Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, czy wziąć udział w spływie kajakowym Łyną.

 

To już druga ogólnopolska edycja tej akcji. POT szacuje, że z tegorocznego weekendu za pół ceny skorzysta 100 tysięcy osób. Rok temu w pierwszej edycji wzięło udział 60 tysięcy turystów.

Pełna lista obiektów biorących udział w akcji dostępna jest na stronie polskazobaczwiecej.pl.

POLECAMY: Wyjątkowe pociągi retro wrócą na jedną z tras kolejowych w Polsce. A w środku - dodatkowe atrakcje [ZDJĘCIA]

W tym kościele można wziąć ślub tylko zimą, a chętni muszą przejść casting [ZDJĘCIA]

Aktywni, "zajarani", zakochani. Poznajcie Zuzię i Andrzeja [TRIP WE DWOJE W GAZETA.PL]


Więcej o: