Rewitalizacja Renaissance Building zakończona

Renaissance Building przy pl. Zbawiciela w Warszawie został oddany do użytku po gruntownym remoncie i rewitalizacji elewacji. Za projekt modernizacji odpowiedzialne są firmy Tetris by Neo Świat - generalny wykonawca remontu oraz Sentient - zarządzający remontem z ramienia GLL Real Estate Partners.

W biurowcu u zbiegu ulic Mokotowskiej i Marszałkowskiej od marca trwał generalny remont. Zakres prac obejmował m.in.: instalację nowego systemu przeciwpożarowego, modernizację instalacji wentylacji i klimatyzacji oraz prace ogólnobudowlane. Dzięki wymianie elewacji Renaissance Building znowu przykuwa uwagę i ożywia modny Plac Zbawiciela. Unikalny charakter budynku został zaakcentowany muralem, który przyozdobił odświeżone lobby.

- Budynek Renaissance to miejsce dla firm, które chcą być widoczne, ale od przeszklonych biurowców wolą miejską atmosferę jednego z najbardziej popularnych placów w Warszawie Chcieliśmy stworzyć przestrzeń odpowiadającą potrzebom różnych najemców, ale także przyjazną i przykuwającą uwagę od wejścia. Dlatego zdecydowaliśmy się na mural ozdabiający lobby, który grupa artystów tworzyła przez wiele tygodni. Mural ten oddaje charakter Renaissance Building - nowoczesność, dokładność i unikalną atmosferę - powiedziała Magdalena Ruta z funduszu GLL Real Estate Partners.

Wyróżnikiem Renaissance Building oprócz architektury jest znakomita lokalizacja przy Pl. Zbawiciela, w samym sercu Warszawy. - Budynek jest doskonale skomunikowany - tuż obok znajduje się stacja metra Politechnika, a także przystanki tramwajowe i autobusowe. Dla osób zmotoryzowanych w budynku znajduje się trzypiętrowy parking podziemny na 72 samochody, co daje bardzo korzystny współczynnik ilości miejsc do powierzchni użytkowej - dodał Michał Bieliński, Zarządca Nieruchomości w BNP Paribas.

Renaissance Building to budynek biurowy klasy A zlokalizowany u zbiegu ulic Mokotowskiej i Marszałkowskiej w Warszawie. Na pięciu piętrach znajduje się 4600 m2 powierzchni biurowej, którą można zaaranżować w systemie gabinetowym, open space lub mieszanym, a także 600 m2 powierzchni komercyjnej. Zobacz wideo timelaps z malowania muralu w lobby Renaissance Building: https://www.youtube.com/watch?v=ALKUGpANsSo