Holandia pogoda

Pogoda w Holandii jest bardzo zmienna. Czasami trudno przewidzieć zmiany nawet w ciągu jednego dnia. Wybierając się do tego kraju, musimy więc być przygotowani na każdą pogodową ewentualność.

Holandia pogoda: deszcze, wiatry i śnieg

Holandia położona jest w obszarze klimatu morskiego, umiarkowanie ciepłego. Od zachodu i północy otacza ją Morze Północne.

Klimat Holandii cechują częste opady deszczów i silne wiatry. Deszcz jest stałym elementem życia w tym kraju, możemy spodziewać się go o każdej porze dnia niezależnie od pory roku.

Musimy także wiedzieć, że wiatry bywają o wiele silniejsze od tych, do których przyzwyczailiśmy się w Polsce. To wyjaśnia, dlaczego w Holandii jest tak dużo wiatraków.

Śnieg jest zjawiskiem dosyć rzadkim. Jego opady trwają zazwyczaj tylko kilka dni i są bardzo skromne.

Holandia pogoda: temperatury

Znane holenderskie miasta są oblężone przez turystów niezależnie od pory roku. Żadna z pór roku nie jest na tyle odstraszająco zimna, lub gorąca, by zniechęcać do wycieczki w te rejony świata.

Zima w Holandii, w porównaniu do Polski, jest dosyć łagodna. Z kolei latem nie ma tam upałów. Średnia temperatury zimą wynosi od 1 do 6 stopni Celsjusza. Najzimniejszy miesiąc to styczeń. Latem temperatura waha się od 16 do 18 stopni Celsjusza. Najcieplejszy jest lipiec.

Zauważa się pewne zróżnicowanie pod względem temperatur, jeśli chodzi o różne obszary kraju - na północy Holandii jest zimniej niż na południu.

Holandia to kraj zbudowany na wodzie. Jak żyje się tam zwykłym ludziom? "Jest wspaniale!"

Więcej o: