Polska noclegi

Hotele

Hotele w Polsce sklasyfikowane są według systemu gwiazdkowego, od 1 do 5 gwiazdek. Są wśród nich światowej klasy obiekty należące do międzynarodowych marek takich jak, Hilton, Holiday Inn, HP Park, Ibis, Marriott, Mercure Novotel, Orbis, Prestige Hotels, Qubus Hotel, Radisson SAS, Sheraton, Sofitel. Wciąż przybywa w Polsce przytulnych pensjonatów i mniejszych hotelików o wysokim standardzie. Funkcje hotelowe w Polsce pełną też obiekty zabytkowe - pałace, zamki, dwory szlacheckie. Pensjonaty i hotele te starają się utrzymać dawny charakter budowli, są często znakomicie odrestaurowane, położone w otoczeniu rozległych ogrodów - więcej o hotelach historycznych .

Hostele

Wśród młodych ludzi, studentów popularne są hostele, które są o wiele tańsze od hoteli. To doskonała propozycja na nocleg dla turystów z plecakiem. Hostele znajdują się zwykle w samych centrach dużych polskich miast.

Hotele i hostele w Polsce na www.booking.com

Agroturystyka

W Polsce popularna jest agroturystyka, czyli nocowanie w wiejskich domach. Najczęściej są to wydzielone pokoje w budynku właścicieli wiejskiego gospodarstwa. Pobyt w takim gospodarstwie daje możliwość obcowania z przyrodą, obserwowania życia na polskiej wsi. Niekwestionowane zalety gospodarstw agroturystycznych to niewygórowane ceny za nocleg, czyste powietrze. Najwięcej gospodarstw agroturystycznych w Polsce znajduje się w regionie mazursko-suwalskim i województwie małopolskim. Są usytuowane bliskość lasu, jezior, rzek. W wielu takich gospodarstwach można spróbować tradycyjnych polskich potraw.

Kwatery prywatne

W dużych polskich miastach jak i mniejszych miejscowościach turystycznych można wynajmować pokoje gościnne. W wynajmowaniu pośredniczą biura podróży jak również niektóre centra informacji turystycznej. Cena za nocleg zależy od standardu kwatery i lokalizacji, ale jest zwykle niższa niż w hotelu.

Apartamenty

W wielu polskich miastach można wynająć apartamenty, które są świetną alternatywną dla turystów, którzy chcą zostać w Polsce na dłuższy okres czasu. Apartamenty są w pełni wyposażone, tak aby goście czuli się jak w domu. Mają kuchnię, w której można ugotować posiłek, salon w którym można przyjąć gości. Taka forma zakwaterowania daje pełną niezależność. Ceny mieszkań są bardzo zróżnicowane, wszystko zależy od ich standardu i lokalizacji. Apartament taki można wynająć także na krótki okres, np. na czas podróży służbowej.

Domy turysty, schroniska

Domy turysty to obiekty, które oferują przeważnie noclegi w pokojach wieloosobowych, z ogólnymi sanitariatami. Schroniska górskie zaś rozlokowane są w Sudetach i Karpatach. Tutaj nie odmawia się gościny nikomu - jeżeli nie ma miejsc w pokojach, turyście przysługuje miejscówka na podłodze.