Chorwacja, Grecja i Turcja gwarancją udanych wakacji! Zobacz miejsca, w które Polacy udają się najczęściej

Każdy zakątek świata kusi, żeby go odwiedzić, jednak wśród Polaków bez zmian utrzymują się 3 kierunki, które są wybierane najczęściej, jeśli chodzi o wypoczynek. Jeśli nadal zastanawiasz się nad celem twojej podróży, może akurat Turcja, Grecja lub Chorwacja okaże się trafnym wyborem? Sprawdź!
Chorwacja Chorwacja fot. shutterstock.com

Chorwacja

Wody Adriatyku kuszą, to nie podlega wątpliwości. Dzięki objazdowej wycieczce będziesz miała okazję zwiedzić miejsca, o których nawet ci się nie śniło. Udasz się m.in. do miasta, w którym urodził się i mieszkał podróżnik Marco Polo. Czeka cię również zwiedzanie najpiękniejszych wysp znajdujących się w Chorwacji. Proizd - ,,Wyspa Miłości" wyróżnia się przepiękną roślinnością oraz niesamowitymi zapachami. Wyspa Hvar to równie piękne miejsce, które otaczają malownicze krajobrazy, turkusowe morze, góry, winnice oraz pola lawendy. Miłośnikom statków z pewnością spodoba się także rejs na wyspę Vis, gdzie czeka cię mnóstwo wrażeń, w tym wycieczka do Błękitnej Jaskini (Modra Špilja). Udanie się na wyspę Vis to także doskonała okazja do spotkania delfinów.

Riwiera Olimpijska / Grecja Riwiera Olimpijska / Grecja Pixabay

Grecja

Paralia to kurort na Riwierze Olimpijskiej położny nad Morzem Egejskim. Ostatnimi czasy niezwykle rozchwytywany przez turystów, który może pochwalić się świetną lokalizacją. Mnóstwo kolorowych łódek i jachtów oraz mola usypane z kamieni zapewnią ci niezapomniane widoki. Paralia jest położona w bardzo dogodnym miejscu, dzięki czemu bez problemu możesz dostać się do najpiękniejszych miejsc Grecji, takich jak: Meteory, Dion - ruiny starożytnego miasta, w których na przełomie lipca i sierpnia wystawiane są sztuki i opery, Katerini - stolicy Riwiery Olimpijskiej, gdzie zobaczysz piękną katedrę Thia Analipsi. Miłośników przyrody z pewnością zaciekawi Park Narodowy Góry Olimp. Malownicze krajobrazy z pewnością zrobią na tobie wrażenie.

Turcja Turcja Fot. Krzysztof Karolczyk / Agencja Wyborcza.pl

Turcja

Jeśli chodzi o Turcję, to Ortakent jest typowo wypoczynkową miejscowością, leżącą w pobliżu miasta Bodrum. Miasteczko urzeka malowniczą zabudową, a zwłaszcza białymi domkami z wieżyczkami, które są jego znakiem rozpoznawczym! Równie pozytywne wrażenie sprawia dom Mustafy Paszy - najstarszy, pochodzący z 1601 roku budynek. Miasteczko wyróżnia się również kameralną atmosferą, a także piaszczystą plażą z łagodnym zejściem do wody, co szczególnie spodoba się rodzinom z dziećmi. Wybrany przez nas hotel jest niewielki, a jego plusem jest położenie niedaleko promenady. To świetne miejsce do spędzenia spokojnego urlopu z dala od miejskiego zgiełku.

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu

Więcej o: