cięcia

Więcej o:

cięcia

Wypowiedzi na forum o:

cięcia

 • Kryzys, cięcia, priorytety

  Nastawiam się na kryzys i na konieczne cięcia. Oczywiście, że najważniejsze jedzenie, opłaty, transport, wydatki lekarskie i edukacja. Ale z takich innych, co będziecie ciąć na końcu? Waham się między sauna a koncertami muzycznymi. A Wy?

 • Re: Kryzys, cięcia, priorytety

  Widzę, że inni ironizują ale ja odpowiem na poważnie, nie jestem tak zamożna jak standardowa ematka, nawet bidetu nie mam, to i możliwości cięcia kosztów ograniczone. W związku z tym ostatnią pozycją do cięcia z kategorii zbędnych pozostaną wakacje.

 • Re: Kryzys, cięcia, priorytety

  Wy piszecie od czego zaczynacie cięcia ( i dobrze, też ciekawe) ja pisałam co zostawię na koniec.

 • Re: Kryzys, cięcia, priorytety

  Ja się raczej zastanawiam jak zwiększać dochody, to w pierwszej kolejności. Cięcia to na bieżąco i raczej równomiernie, jeden wyjazd mniej albo tańszy, rezygnacja z jednego wyjścia itd.

 • Re: A takie cięcie i taki kolorek?

  merynoskablekitna napisała: . >> Nie chcę, aby kolor rzucał się w oczy. To i kolor i fryzura idealne. Myślę, że nawet lepiej, niż starszej pani na zdjęciu będzie pasować, bo jak się przyjrzałam - wydaje mi się, że takie cięcie podkreśla u niej obwisły podbródek i zmarszczki na szyi, ale nadal jest

 • Re: A takie cięcie i taki kolorek?

  annaboleyn napisała: > Tu jest na zdecydowanie starszej pani (po 60?) i wydaje mi się, że takiej pani > pasuje - nobliwe, dyskretne, przygaszona elegancja. Nie rzuca się w oczy, na p > ewno. Nie chcę, aby kolor rzucał się w oczy. Ma pasować do mojej urody i osobowośći. Pani w salonie powiedziała mi,

 • Re: Kryzys, cięcia, priorytety

  Z pierdół typu kolejne donice i kwiaty doniczkowe, lepsze świece zapachowe, zbędne przedmioty kuchenne czy dekoracyjne (fefnasta foremka do ciasta, biezniczek czy serwetnik itp). Przestałam robić hybrydy (nie ze względów finansowych, ale teraz widzę to jako plus również pod katem oszczędności).

 • Re: Kryzys, cięcia, priorytety

  Nie mamy za wiele luksusów, w sumie jak trzeba by było ciąć wydatki to pozostają te wakacyjne, czyli rezygnacja z jakichkolwiek droższych opcji na rzecz najtańszych.

 • Re: Kryzys, cięcia, priorytety

  Ja nic nie tnę, dostałam podwyżkę ja i mąż. Wręcz postanowiłam więcej na siebie wydawać (medycyna estetyczna, regularnie fryzjer i paznokcie). Ponadto dom letniskowy urządzamy i tutaj też nie zamierzam przycinać, tylko zgodnie z projektem idziemy.

 • Re: Kryzys, cięcia, priorytety

  Zacznę od wyprzedaży z domu zbędnych rzeczy, w tym ciuchów i perfum użytych raz. Na sam koniec ciąć będę kulturę. Nie po to czekałam w pandemii, żeby ją teraz ciąć. Do ograniczenia: wydatki ogrodowe, kwiaty do wazonów, można rozsiewać z nasion, przesadzać siewki od znajomych (zaczęłyśmy wymianę z