Snowdownia National Park

Niecałą godzinę od Manchesteru w kierunku zachodnim znajduje się miejsce, które urzeka pięknem dzikiej przyrody: Snowdonia National Park.

Snowdonia przez miejscowych nazywana Eryri czyli Miejsce Orłów to Królowa Walii - kraina która przez większą część roku jest spowita chmurami i która jako jedna z nielicznych w Wielkiej Brytanii pozostała jednym z najdzikszych miejsc.

W Snowdonii każdy miłośnik spędzania czasu na wolnym powietrzu z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Turyści mogą tu: - zdobywać górskie szczyty, - spacerować nieskończenie wieloma szlakami przecinającymi malownicze pastwiska i bezkresne lasy, - uprawiać sporty wodne, - galopować na końskim grzbiecie brzegiem plaży, - zwiedzać zamki, których w całej Walii po roku 1066 powstało najwięcej na świecie (samych fortec jest ponad 400!) bądź ruiny po dawnych Panach tych ziem jak i po Rzymianach którzy wpisali się na zawsze w historię i kulturę Walii. Miłośnicy zamierzchłej przeszłości mają do dyspozycji kamienne kręgi celtyckie sprzed 4 tys. lat.

W Snowdonii góry wyrastają wprost z morza, mają surowy charakter i potrafią zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych wędrowców. Do każdego wyjścia w te zdawało by się niewielkie szczyty ( najwyższy Snowdon ma 1085 m. ) przygotowujmy się starannie dbając o odpowiednie obuwie, coś do picia i jakiś cieplejszy ubiór tak, aby załamanie pogody, które tu jest czymś normalnym, nie zepsuło nam radości z doświadczania tych cudów natury.